22.03.2018 Czwartek

Akademia Miejskiego Ogrodnika: „Wielkanocne kompozycje” – warsztaty

Data: 22.03.2018
Wstęp: wolny
Cena biletu: Wstęp na warsztaty jest wolny – liczba miejsc ograniczona
Zapisy: sadzimy@strefakultury.pl
Miejsce wydarzenia: Barbara, ul. Świdnicka 8B

fot_Marcin Jędrzejczak

marzec 22, 2018@5:00 pm – 8:00 pm
2018-03-22T17:00:00+01:00
2018-03-22T20:00:00+01:00

Wiosna to czas kwitnących tulipanów, hiacyntów czy narcyzów. Oprócz tego, że cieszą nasze oczy kolorami w ogrodach możemy je również zaprosić do naszych domów. Na kolejnym spotkaniu Akademii Miejskiego Ogrodnika zmierzymy się z trudną, ale niesamowicie wdzięczną sztuką układania kwiatów. Podczas warsztatów przygotujemy florystyczne ozdoby świąteczne i wiosenne kompozycje, które nawet przez kilkanaście dni będą zdobiły nasze mieszkania.

Wstęp na warsztaty jest wolny – liczba miejsc ograniczona
Zapisy: sadzimy@strefakultury.pl
BRAK WOLNYCH MIEJSC

Akademia Miejskiego Ogrodnika to organizowany przez Strefę Kultury Wrocław cykl warsztatów i spotkań wokół roślin w Barbarze. Na zajęciach poznajemy podstawowe zagadnienia z zakresu doboru roślin, chorób i szkodników roślin ozdobnych, projektowania przydomowych rabat czy wykonywania kompozycji florystycznych. W trakcie Akademii dzielimy się też sadzonkami, nasionami i sposobami na obłaskawienie ulubionych roślin. Część teoretyczna często wsparta jest warsztatem, który dopełnia i rozwija każde spotkanie. Umiejętności do pracy z roślinami nie są konieczne!

Spotkania prowadzi Filip Marek – ogrodnik, florysta, nauczyciel. Wykłada rośliny ozdobne i florystykę we Wrocławiu, Opolu i Poznaniu. Specjalizuje się w roślinnych scenografiach, aranżacjach wnętrz i nasadzeniach miejskich. Współpracuje z najważniejszymi polskimi projektantami mody.