15.11.2018 Czwartek

Listopad 15, 2018@5:00 pm – 8:00 pm
2018-11-15T17:00:00+01:00
2018-11-15T20:00:00+01:00

Kolorowe kwiaty, soczyste owoce, dorodne liście – to to, za co kochamy naszych roślinnych pupili. Gorzej kiedy te atrybuty mają zupełnie inne zadanie niż nam się wydaje. Niewłaściwie zastosowane mogą wywoływać silne zatrucia, a nawet halucynacje. Nie dajmy się zwieść pozorom – rośliny też potrafią być niebezpieczne, a niektóre nawet mogą pozbawić nas życia. Poznajcie roślinne wersje Kuby Rozpruwacza, Kwiatowego Wampira czy pnącze o sile Wilkołaka. Sprawdźmy wspólnie czy rośliny rosnące w Waszych ogrodach i mieszkaniach na pewno nie należą do tej niecnej szajki.

Wstęp wolny.

Spotkania odbywają się w Barbarze (Świdnicka 8B).

Za streaming dziękujemy PIK.wroclaw.pl.

Więcej o cyklu:
Nie masz „ręki” do kwiatów? Nie wiesz jaką roślinę kupić do swojego mieszkania lub posadzić na działce, a może coś zaatakowało Twojego ulubionego zielonego towarzysza? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań odkryjesz podczas Akademii Miejskiego Ogrodnika.

Na zajęciach poznasz podstawowe zagadnienia z zakresu doboru roślin, chorób i szkodników roślin ozdobnych. Zagłębisz się również w różnorodny świat kaktusów oraz sukulentów, odkryjesz niebezpieczną stronę niektórych gatunków, a podczas grudniowych warsztatów stworzysz kompozycje z gwiazdą betlejemską w roli głównej.

Program:

15.11 Zabójcze rośliny, trujące piękności
wykład i rozmowa: Sprawdź, czy rośliny rosnące w Twoim mieszkaniu lub ogrodzie nie są przypadkiem niebezpieczne

6.12 Prawdziwa gwiazda jest tylko jedna
wykład i warsztaty: Poczuj magię świąt i stwórz kompozycje z gwiazdą betlejemską w roli głównej / zapisy: sadzimy@strefakultury.pl

Twórcą cyklu jest Filip Marek – ogrodnik, florysta, nauczyciel. Wykłada rośliny ozdobne i florystykę we Wrocławiu, Opolu i Poznaniu. Specjalizuje się w roślinnych scenografiach, aranżacjach wnętrz i nasadzeniach miejskich. Współpracuje z najważniejszymi polskimi projektantami mody.

Noc w Leningradzie – spektakl muzyczny

Podwórko Impartu,
31.05.2019

Muzyczny Dzień Sąsiada