Od: 20.04.2021 Wtorek

kwiecień 20, 2021@10:00 am – kwiecień 21, 2021@1:00 pm
2021-04-20T10:00:00+02:00
2021-04-21T13:00:00+02:00

Jak wprowadzić ekologiczne rozwiązania do swojego miejsca pracy? Co oznacza zrównoważone budownictwo? Czym charakteryzuje się błękitna i zielona infrastruktura? Po odpowiedzi na te i wiele więcej pytań zapraszamy na dwudniowy webinar dedykowany zrównoważonej architekturze! Spotkania, które poprowadzą ekspertki z Polskiego Stowarzyszenia Budownictwa (PLGBC) odbędą się 20 i 21 kwietnia

„Aspekty zrównoważonego budownictwa – człowiek w przestrzeni” to dwudniowe szkolenie dla osób, które posiadają już podstawowy poziom wiedzy na temat ekologizacji jednostek kultury – wiedzą jak zorganizować eko biuro, promują transport publiczny i wyroby pochodzące od lokalnych producentów, optymalizują druki, a w realizowanych przez siebie projektach stawiają na zieloną edukację. Po postawieniu pierwszych kroków warto przyjrzeć się też przestrzeni w której działamy – czy miejsce naszej aktywności naprawdę jest zielone? Jakie rozwiązania wprowadzić, by stało się bardziej przyjazne środowisku?

Odkryj tajniki zielonej i błękitnej infrastruktury

W trakcie webinaru pozyskacie wiedzę z zakresu budownictwa zrównoważonego i jego certyfikacji, relacji pomiędzy człowiekiem i zielono-niebieską architekturą oraz założeń gospodarki w obiegu zamkniętym. Dowiecie się też więcej o dekarbonizacji infrastruktury i efektywności energetycznej budynków, a także roli projektowania w zrównoważonym budownictwie (na przykładzie case studies przygotowanych przez prowadzących). Dodatkowo otrzymacie również materiały wyjściowe – prezentację zawierająca najważniejsze źródła wiedzy, odnośniki do wartościowych publikacji i narzędzi.

Webinar odbędzie się w dwóch częściach 20 i 21 kwietnia na platformie MS Teams. Cena za dwudniowe zajęcia oraz materiały dodatkowe wynosi 99 złotych brutto. Osoby zainteresowane udziałem zapraszamy do zgłoszeń na adres bow@strefakultury.pl do 18 kwietnia – w temacie wiadomości prosimy wpisać „Webinar Praktyków Kultury”. W mailu zwrotnym otrzymacie wszelkie niezbędne informacje o sposobie płatności, fakturach i uczestnictwie w webinarze.

„Aspekty zrównoważonego budownictwa – człowiek w przestrzeni”
20.04 | 10:00–11:30
W programie:

• Czym jest budownictwo zrównoważone
  • Wpływ budynku na człowieka
  • Cykl życia budynku
  • Założenia gospodarki o obiegu zamkniętym
  • Dekarbonizacja budownictwa – założenia i strategie
  • Efektywność energetyczna – założenia i strategie

21.04 | 10:00–13:00
W programie:

• Systemy oceny budynków zrównoważonych na świecie i w Polsce