6.12.2019 Piątek

Badanie wrocławskich uczestników kultury – prezentacja wyników

Data: 6.12.2019
Wstęp: wolny
Miejsce wydarzenia: Barbara, ul. Świdnicka 8B

grudzień 6, 2019@3:30 pm – 4:30 pm
2019-12-06T15:30:00+01:00
2019-12-06T16:30:00+01:00

Jakie formy uczestnictwa w kulturze preferują wrocławianie? Które instytucje kulturalne w mieście są najbardziej rozpoznawalne? Co można zrobić, by poprawić budowę świadomych relacji z naszymi odbiorcami? Zapraszamy na premierową prezentację raportów z pierwszego badania wrocławskich uczestników kultury! Na spotkaniu omówimy też rezultaty cyklu szkoleń dla pracowników miejskich instytucji kultury.

Badanie wrocławskich uczestników kultury

W piątkowe popołudnie Tomasz Dulinicz z agencji Smartscope omówi wyniki badania, w którym, w formie 30-40-minutowych wywiadów bezpośrednich oraz ankiet on-line, wzięło udział 802 mieszkańców Wrocławia i powiatu wrocławskiego. Gotowe raporty mają wspomóc wszystkie wrocławskie instytucje kultury w budowaniu świadomych relacji z odbiorami, przyczynić się do ulepszenia komunikacji między uczestnikami, a także wpłynąć na jakość oferty oraz umożliwić długoterminowe planowanie działań uwzględniających preferencje, potrzeby i oczekiwania publiczności.

Podsumowanie warsztatów

Na spotkaniu podsumujemy też cykl trwających od maja do października warsztatów dla pracowników miejskich instytucji kultury. W sumie zorganizowaliśmy sześć spotkań ze specjalistami od rozwoju publiczności, ekspertami zajmującymi się jakościowymi i ilościowymi badaniami pola kultury oraz animatorami społecznymi – Katarzyną Walą, Aleksandrą Janus, Sylwią Świerczyńską, Marią Ziębą, Markiem Sztarkiem, Agatą Etmanowicz, Bartkiem Lisem i Andrzejem Gruszką. W krótkiej rozmowie planujemy zderzyć dwa spojrzenia na minione warsztaty – organizatorów oraz uczestników.

Plan spotkania:

15:30–15:45 | podsumowanie cyklu warsztatów
15:45–16:15 | prezentacja wyników badania wrocławskich uczestników kultury
16:15–16:30 | dyskusja

Cykl szkoleń i badanie organizowane były w ramach prowadzonego przez Strefę Kultury Wrocław programu Praktycy Kultury.

Więcej informacji: TUTAJ