29.11.2024 Piątek

Cyryl Lewczuk Quartet – laureat JnO – koncert

Organizator: Strefa Kultury Wrocław
Data: 29.11.2024
Godzina: 19:00
Wstęp: biletowany
Kup bilet: Kup/Rezerwuj
Cena biletu: 40 zł (normalny), 30 zł (ulgowy)
Miejsce wydarzenia: Impart Centrum, Piłsudskiego 19
Dodaj do kalendarza
  zobacz na mapie

Cyryl Lewczuk Quartet fot. Dunvael Photography

Kiedy:
listopad 29, 2024@7:00 pm – 8:30 pm
2024-11-29T19:00:00+01:00
2024-11-29T20:30:00+01:00

Strefa Kultury Wrocław w listopadzie zaprezentuje zespół Cyryl Lewczuk Quartet, któremu ufundowała nagrodę w konkursie na Indywidualność Jazzową im. Wojtka Siwka podczas 60. edycji festiwalu Jazz nad Odrą.

Cyryl Lewczuk – saksofon tenorowy 
 
Jan Maciejowski – fortepian 
 
Kacper Kałuża – perkusja 
 
Jan Dudek – kontrabas 

Cyryl Lewczuk Quartet to formacja jazzowa złożona z młodych utalentowanych twórców, absolwentów Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. Zespół wykonuje głównie autorskie kompozycje. Artyści sięgają po różne style jazzowe, od straight-ahead jazz przez latin jazz po post-bop. Występowali między innymi na festiwalu 26. Bielska Zadymka Jazzowa oraz 60. edycji festiwalu Jazz nad Odrą
 
Ich kompozycje to muzyczne obrazy. Każdy utwór jest osobną, kolektywną opowieścią. Element improwizacji pozwala muzykom na kreatywność i opowiadanie historii za każdym razem nieco inaczej, z własnej perspektywy. To muzyka, która pobudza wyobraźnię i przenosi do świata fantazji. Słuchacze mogą włączać się w proces twórczy i interpretować opowieści malowane dźwiękiem przez pryzmat swojej wrażliwości, w odniesieniu do własnych wspomnień, doświadczeń i przeżyć. 

Cyryl Lewczuk to saksofonista i kompozytor jazzowy. Jest laureatem konkursów międzynarodowych i ogólnopolskich, m.in. II miejsca w konkursie „Nowa Nadzieja Jazzu” podczas „Novum Jazz Festival” 2023 w Łomży i II miejsca w IX Ogólnopolskim Konkursie Zespołów Jazzowych i Rozrywkowych School & Jazz Festival 2023 w Lubaczowie. W swoich kompozycjach inspiruje się polskimi mistrzami jazzu. Wizje kompozytorskie realizuje we współpracy z przyjaciółmi poznanymi w środowisku akademickim. Jan Maciejowski jest pianistą jazzowym i absolwentem Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Fascynują go muzyka dwudziestowieczna, szczególnie ekspresjonizm. Jazz także pozostaje w polu jego zainteresowań, zarówno takie brzmienia jak „Birth Of The Cool” Milesa Davisa, jak i „Free Colective Improvisation” Ornette Colemana. Jan Dudek to kontrabasista jazzowy, improwizator, kompozytor. Student Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Inspiruje się muzyką elektroniczną, jazzem i ambientem i łączy te gatunki w swoich improwizacjach. Kacper Kałuża jest perkusistą jazzowy i również student Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Laureat i finalista znaczących konkursów jazzowych w Polsce, m.in. Bielska Zadymka Jazzowa, Jazz nad Odrą, Jazz Juniors. Członek wielu prężnie działających projektów muzycznych, w tym zespołu Know Material, z którym koncertuje w kraju i za granicą. 
 

 

- Czytaj także

Polecamy

Zobacz więcej