Login

Register

Login

Register

25.02.2020 Wtorek

Dogrywki: „Łąki Łan” – spotkanie z muzykami

Organizator: Strefa Kultury Wrocław
Data: 25.02.2020
Godzina: 18:00
Wstęp: wolny
Dodaj do kalendarza
  zobacz na mapie

fot. Sylwester Doraczyński

fot. Michał Nowotniak

Kiedy:
Luty 25, 2020@6:00 pm – 8:00 pm
2020-02-25T18:00:00+01:00
2020-02-25T20:00:00+01:00

Pierwszymi gośćmi tegorocznego cyklu spotkań wokół muzyki będą Łąki Łan, najbardziej kolorowy zespół w kraju! Prowadzący spotkanie – Maciej Przestalski, dziennikarz Radia RAM i Radia Wrocław Kultura rozmawiać będzie z Włodkiem Dembowskim „Paprodziadem” i Michałem Chęciem „Bonkiem”.

Z czyich muzycznych doświadczeń czerpią najwięcej? Czyje wiersze były karta przetargową dołączenia do zespołu? Z kim chcieliby nagrać piosenkę, a komu odmówiliby współpracy? Jakiej muzyki słuchają funkowi przebierańcy, kiedy nikt ich nie słyszy? Kto stoi za pełnymi gier słownych i łamigłówek tekstami piosenek? Uczestnicy spotkania mogą liczyć na ogrom pozytywnej energii w Barbarze!

Łąki Łan

W pierwszych latach istnienia zespół grał improwizowany groove, wzorując się na dj-ach techno. Doceniany był za tworzenie świetnego, taneczno–psychodelicznego klimatu i improwizacyjne występy. Do dziś słyną z niesamowicie energetycznych koncertów i nie bez powodu przez wielu są nazywani najlepszym zespołem koncertowym w kraju. Wypracowali swoje niepowtarzalne brzmienie, które cały czas ewoluuje i zaskakuje łącząc w sobie wiele gatunków muzycznych. Twórczość Łąki Łan naznaczona jest tekstami „Paprodziada” mówiącymi w dużej mierze o zamiłowaniu do Natury.

Dogrywki

Na winylu, z kaset magnetofonowych, płyt CD i w wersjach zdigitalizowanych – tak podczas Dogrywek uczestnicy spotkań słuchają utworów wybranych przez zaproszonych muzyków. Oprócz numerów, którymi chcą się podzielić, często przynoszą coś jeszcze: książki, komiksy, stare okładki płyt czy niepublikowane dotąd utwory i teledyski. To punkt wyjścia do rozmowy o inspiracjach, etapach tworzenia i najlepszych, a czasem najgorszych koncertach, na których byli lub które sami zagrali. Formuła spotkań jest otwarta, więc pytać można o wszystko i w każdej chwili.

Program:

25.02 | Łąki Łan | Włodek Dembowski „Paprodziad” i Michał Chęć „Bonk”
24.03 | Pola Chobot & Adam Baran
21.04 | Malediwy | Qba Janicki i Marek Pospieszalski
56.Jazz nad Odrą: wydarzenie towarzyszące
19.05 | NOON

Więcej informacji o pozostałych wydarzeniach w Barbarze: TUTAJ

Tagi:

Muzyka

- Czytaj także

p:27302