22.09.2020 Wtorek

Wrzesień 22, 2020@6:00 pm – 8:00 pm
2020-09-22T18:00:00+02:00
2020-09-22T20:00:00+02:00

Dogrywki, w jesiennej odsłonie, staną pod znakiem jazzu! Już 22 września, powracając z muzycznymi spotkaniami w Barbarze, rozmawiać będziemy z Dyrektorem Artystycznym Jazzu nad Odrą. Gościem dyskusji wokół muzyki przy Świdnickiej 8B będzie Leszek Możdżer, artysta wszechstronny, pianista i kompozytor, przyjaciel Wrocławia od wielu, wielu lat. Spotkanie, które rozpocznie się punktualnie o 18:00, poprowadzi Maciek Przestalski – dziennikarz Radia RAM i Radio Wrocław Kultura.

Spotkania i warsztaty powróciły do Barbary, sprawdź program kulturalny tej jesieni!

Rozmowy wokół muzyki

Czyje poematy symfoniczne są największą inspiracją muzyka? Co gra, kiedy gra tylko dla siebie? Z kim chciałby nagrać utwór, spotkać się na scenie, a komu odmówiłby współpracy? Jakiej muzyki słucha kompozytor, kiedy nikt go nie słyszy? Który eksperyment, w czasie własnej twórczości, najbardziej go zaskoczył? A może są pytania, które uczestnicy sami chcą zadać Leszkowi? Należy przygotować się na ogrom magicznej energii w Barbarze!

Wstęp jest wolny, jednak z uwagi na nasze wspólne bezpieczeństwo na spotkanie obowiązują zapisy TUTAJ. Rejestracja rozpoczyna się na tydzień przed wydarzeniem (15.09), o godzinie 12:00.

Jeśli nie uda Wam się zdobyć miejsca, mamy dobrą wiadomość – spotkanie będziemy relacjonować w formie transmisji live na FB Barbary i dlatego czekamy również na Wasze pytania, które będzie można zadawać w komentarzach.

Więcej o artyście:

Leszek Możdżer, artysta wszechstronny, kompozytor, pianista jazzowy, producent muzyczny, eksperymentator. Był wieloletnim współpracownikiem wybitnych kompozytorów muzyki filmowej Jana A.P. Kaczmarka i Zbigniewa Preisnera. Koncertował z wieloma światowymi gwiazdami. Rozległa dyskografia pianisty obejmuje ponad sto albumów zrealizowanych jako własne projekty lub we współpracy z wybitnymi artystami. Pianista najpełniej odnajduje się w projektach solowych Piano (2004), Komeda (2011) oraz w autorskim trio jazzowym ze szwedzkim kontrabasistą Larsem Danielssonem i izraelskim perkusistą Zoharem Fresco. Album The Time nagrany w 2005 osiągnął status Diamentowej Płyty, kolejne albumy trio Between Us And The Light (2006), Live (2007), Polska (2013) osiągnęły status Podwójnej Platynowej Płyty. W 2017 roku nagrał płytę Earth Particles z Holland Baroque. Realizuje również wielkie projekty festiwalowe ( Enter Music Festival, Jazz Nad Odrą).

Więcej o cyklu:

Na winylu, z kaset magnetofonowych, płyt CD i w wersjach zdigitalizowanych – tak podczas Dogrywek słuchamy utworów wybranych przez zaproszonych muzyków. Oprócz numerów, którymi chcą się podzielić, często przynoszą coś jeszcze: książki, komiksy, stare okładki płyt czy niepublikowane dotąd utwory i teledyski. To punkt wyjścia do rozmowy o inspiracjach, etapach tworzenia i najlepszych, a czasem najgorszych koncertach, na których byli lub które sami zagrali. Formuła spotkań jest otwarta, więc pytać można o wszystko i w każdej chwili!

Program:

22.09 | Leszek Możdżer | Jazz nad Odrą: wydarzenie towarzyszące | + LIVE | zapisy od 15.09
20.10 | NOON (Mikołaj Bugajak) | + LIVE | zapisy od 13.10
17.11 | Radek „Bond” Bednarz | + LIVE | zapisy od 10.11
15.12 | DUIT (Piotr Krygier) | + LIVE | zapisy od 8.12

27.09.2020

Kinematograf Wrocławski: „Wrocławska Szkoła Filmowa” – spacer filmowy

Miejsce zbiórki zostanie wysłane po rejestracji. Zobacz na mapie
9.10.2020

56. Jazz nad Odrą: Piotr Wojtasik: „VOICES”

Impart, sala teatralna
10.10.2020