Login

Register

Login

Register

20.10.2020 Wtorek

Dogrywki: NOON – spotkanie z muzykiem

Organizator: Strefa Kultury Wrocław
Data: 20.10.2020
Godzina: 18:00
Wstęp: wolny
Miejsce wydarzenia: Barbara ul. Świdnicka 8B +fb.com/barbarakultura
Dodaj do kalendarza
  zobacz na mapie

Noon fot.Max Bugajak

Kiedy:
Październik 20, 2020@6:00 pm – 7:00 pm
2020-10-20T18:00:00+02:00
2020-10-20T19:00:00+02:00

Kontynuujemy rozmowy wokół muzyki w Barbarze! Drugie spotkanie w ramach „Dogrywek”, tej jesieni,  dedykujemy producentowi muzycznemu – NOONie (Mikołajowi Bugajakowi).

Wstęp na wydarzenie jest wolny, jednak z uwagi na nasze wspólne bezpieczeństwo na spotkanie obowiązują zapisy. Dobra wiadomość jest taka, że rejestracja wciąż trwa, a biorąc pod uwagę ograniczoną liczbę uczestników spotkanie będzie również transmitowane na Facebooku Barbary oraz Strefy Kultury Wrocław.

~ zapisz się! ~

Rozmowy wokół muzyki

Czy utwory instrumentalne opowiadają historie? Czy współprace z innymi producentami są dla niego? I z którą/którym artystką/artystą chciałby nagrać choć jeden utwór lub całą płytę? A może są pytania, które uczestnicy sami chcą zadać Mikołajowi?  Należy przygotować się na ogrom magicznej energii w Barbarze! Na te i inne pytania postaramy się odpowiedzieć we wtorek, 20 października od godziny 18:00, z pomocą prowadzącego Dogrywki – Maćka Przestalskiego, dziennikarza Radio RAM oraz Radio Wrocław Kultura.

Więcej o artyście:

Idący zawsze swoją ścieżką, pedantycznie dbający o brzmienia i z niezwykłym wyczuciem dobierający instrumentarium i muzyków na swoje produkcje. NOON najpierw zyskał dozgonny szacunek wielbicieli hip hopu jako autor muzyki na albumach uznawanych do dzisiaj za klasyki w polskim rapie ( „EP+” i „Światła Miasta” Grammatik oraz „Muzyka klasyczna” i Muzyka poważna” z Pezetem), ale już w tym samym czasie tworzył i wydawał muzykę instrumentalną. Oprócz kilku płyt solowych, od 2010 roku wydawanych we własnym wydawnictwie Nowe Nagrania, ma na koncie także współpracę z Hatti Vatti. Jego dwa ostatnie albumy „Algorytm” z 2018 r. oraz tegoroczne „Nobody Nothing Nowhere” wydają się być najbardziej dojrzałymi pod względem kompozycyjnym, aranżacyjnym i producenckim dokonaniami. Jednak obserwując drogę jaką przeszedł, można z dużą pewnością podejrzewać, że zostaniemy zaskoczenie jeszcze niejedną zmianą w twórczości NOONa.

„Płyta „Nobody Nothing Nowhere” jest albumem o ucieczce, która okazuje się niemożliwa. Wszelkie zmagania i próby zmiany przeznaczenia przypominają podróż po spirali. Płyta składa się z trzech opowieści, a podsumowuje je utwór „Spektrum”. Całość ukazuje się niecałe dwa lata po premierze „Algorytmu”, ze względu na przeżycia, którymi chciałem się podzielić.” (NOON)

Więcej o cyklu:

Na winylu, z kaset magnetofonowych, płyt CD i w wersjach zdigitalizowanych – tak podczas Dogrywek słuchamy utworów wybranych przez zaproszonych muzyków. Oprócz numerów, którymi chcą się podzielić, często przynoszą coś jeszcze: książki, komiksy, stare okładki płyt czy niepublikowane dotąd utwory i teledyski. To punkt wyjścia do rozmowy o inspiracjach, etapach tworzenia i najlepszych, a czasem najgorszych koncertach, na których byli lub które sami zagrali. Formuła spotkań jest otwarta, więc pytać można o wszystko i w każdej chwili!

Program:

20.10 | NOON (Mikołaj Bugajak) | + LIVE | zapisz się! zapisy od 13.10
17.11 | Radek „Bond” Bednarz | + LIVE | zapisy od 10.11
15.12 | DUIT (Piotr Krygier) | + LIVE | zapisy od 8.12

Spotkania i warsztaty powróciły do Barbary, sprawdź program kulturalny tej jesieni!

Tagi:

Muzyka

- Czytaj także

p:33608