Login

Register

Login

Register

31.03.2020 Wtorek

Dogrywki: Pola Chobot & Adam Baran | LIVE

Organizator: Strefa Kultury WrocławPIK Wrocław
Data: 31.03.2020
Godzina: 18:00
Wstęp: wolny
Miejsce wydarzenia: www.facebook.com/barbarakultura/
Dodaj do kalendarza
  zobacz na mapie

Program wydarzeń online

fot. Marcin Szczygieł

Kiedy:
Marzec 31, 2020@6:00 pm – 7:00 pm
2020-03-31T18:00:00+02:00
2020-03-31T19:00:00+02:00

W najbliższym czasie trwa akcja#zostanwdomu, dlatego Barbara przenosi swoje cykle do internetu i organizuje wydarzenia kulturalne online

31 marca odbędzie się pierwszy live z internetowej kontynuacji spotkań wokół muzyki. Dzięki współpracy z PIK Wrocław dostępna będzie relacja na żywo z Barbary, ze spotkania z Polą Chobot i Adamem Baranem, najdzikszym wrocławskim organizmem muzyczny inspirowanym bluesem!

Który artysta miał największy wpływ na życie i twórczość Poli i Adama (oprócz Radiohead)? Do jakich utworów wracają z największą ochotą? Jakie płyty lubili jako dzieci, a do słuchania czego niechętnie się dziś przyznają? Czym zajmują się w domu „gdy na świecie mży?” –dowiecie się w Barbarze (online)!

Prowadzący: Maciek Przestalski, dziennikarz Radio RAM i Radio Wrocław Kultura.

Relację będzie można obejrzeć na fanpage’u Barbary.

Formuła spotkań się nie zmienia, a możliwość komentowania live oznacza, że pytać można o wszystko i w każdej chwili!

Więcej o artystach

Pola Chobot & Adam Baran tworząc piosenki, swą prostotą i transowością nawiązują do bluesa, często jednak wykraczając poza jego klasyczną formę. Pola jest wokalistką oraz autorką tekstów. Adam to gitarzysta i kompozytor. Podczas koncertów, często uzupełnianych przez perkusję, własne utwory przeplatają psychodelicznymi i awangardowymi improwizacjami. W 2017 roku wydali mini album pt. „Brudno”, od którego wszystko się zaczęło. Tytułowy singiel „Brudno” został piosenką dnia w Programie Trzecim Polskiego Radia, wskakując jednocześnie do propozycji Listy Przebojów Trójki. Jesienią 2017 roku zagrali na scenie katowickiego spodka podczas Rawa Blues Festival. Są laureatami kilkunastu nagród muzycznych. Uhonorowani tytułem Odkrycie roku 2017 w ankiecie czytelników kwartalnika Twój Blues. W maju 2018, w ramach Jarocińskich Rytmów Młodych duet zagrał koncert w studiu im. Agnieszki Osieckiej w Warszawie i otrzymał zaproszenie na Jarocin Festival ‘18. W tym samym roku Europejska Unia Bluesa z siedzibą w Brukseli przyznała dwójce muzyków stypendium. 15 listopada 2019 roku nakładem wytwórni FONOBO label duet wydał swój pierwszy długogrający debiut pt. „Jak wyjść z domu, gdy na świecie mży?” 

Więcej o cyklu

Na winylu, z kaset magnetofonowych, płyt CD i w wersjach zdigitalizowanych – tak podczas Dogrywek słuchamy utworów wybranych przez zaproszonych muzyków. Oprócz numerów, którymi chcą się podzielić, często przynoszą coś jeszcze: książki, komiksy, stare okładki płyt czy niepublikowane dotąd utwory i teledyski. To punkt wyjścia do rozmowy o inspiracjach, etapach tworzenia i najlepszych, a czasem najgorszych koncertach, na których byli lub które sami zagrali. Tym razem z małą zmianą, spotkamy się online!

Program:

31.03 | @Pola Chobot & Adam Baran | LIVE
spotkanie w sieci | Maciek Przestalski rozmawia z Polą Chobot i Adamem Baranem

21.04 | @Bluszcz | LIVE
spotkanie w sieci | Maciek Przestalski rozmawia z Jarkiem i Romkiem Zagrodnymi

19.05 | @NOON | LIVE
spotkanie w sieci | Maciek Przestalski rozmawia z Mikołajem Bugajakiem

Tagi:

Muzyka

- Czytaj także

p:27998