Login

Register

Login

Register

9.11.2021 Wtorek

Dogrywki: WaluśKraksaKryzys – spotkanie z artystą

Organizator: Strefa Kultury Wrocław
Data: 9.11.2021
Godzina: 18:00
Wstęp: wolny
Miejsce wydarzenia: Barbara, ul. Świdnicka 8b + online
Dodaj do kalendarza
  zobacz na mapie

fot. Marek Kowalski

fot. Marcin Szczygieł

Kiedy:
Listopad 9, 2021@6:00 pm – 8:00 pm
2021-11-09T18:00:00+01:00
2021-11-09T20:00:00+01:00

Znamy kolejnego gościa muzycznych rozmów w Barbarze! 

WaluśKraksaKryzys to z całą pewnością postać wyjątkowa – pojawił się trochę znikąd, szturmem zaatakował scenę mocnego, gitarowego grania w Polsce i wszystko wskazuje na to, że w ogóle nie zamierza teraz komuś ustąpić na niej miejsca. W Barbarze spotkamy się z nim już we wtorek 9 listopada podczas drugiego spotkania tego sezonu w ramach cyklu Dogrywki. Spotkanie, które rozpoczniemy punktualnie o 18:00, poprowadzi Maciek Przestalski – dziennikarz Radia RAM i Radio Wrocław Kultura.

Jak będzie wyglądać wtorkowe spotkanie wokół muzyki?

Punktem wyjścia do rozmowy w Barbarze będzie playlista stworzona przez naszego rozmówcę, którą udostępnimy Wam jeszcze przed planowanym spotkaniem, tak, abyście mogli się z nią zapoznać, a podczas rozmowy (na łączach i na żywo w Barbarze) zapytać o jej szczegóły. Dyskusja będzie krążyć wokół tematów pierwszych usłyszanych albumów, etapów ich tworzenia i najlepszych, a czasem najgorszych doświadczeń koncertowych, które Waluś ma w bagażu jako uczestnik lub które sam zagrał.

Wstęp jest wolny, jednak z uwagi na nasze wspólne bezpieczeństwo na spotkanie obowiązują zapisy – WYPEŁNIJ FORMULARZ.

Jeśli nie uda Wam się zdobyć miejsca, mamy dobrą wiadomość – spotkanie będziemy relacjonować w formie transmisji live na FB Barbary i dlatego czekamy również na Wasze pytania, które będzie można zadawać w komentarzach.

WaluśKraksaKryzys

Jego fanem, już dawno temu, został Błażej Król, który mówi o nim, że to „bezczelny, mały gnojek będący jednocześnie kochanym, cudownym facetem”. Rzeczywiście, Waluś jest bezkompromisowy i wyjątkowo szczery, o czym przekona się każdy kto posłucha jego tekstów, które są bardzo dosadne. Sam artysta mówi o nich, że „są tak dosłowne, że nie wiem, co jeszcze mógłbym powiedzieć…”, ale należy dodać, że są one w znakomitej większości autobiograficzne. Dlatego elementy jego pseudonimu (kraksa i kryzys) również mówią wprost o doświadczeniach tego „MiłegoMłodegoCzłowieka”. Na scenie występuje w asyście czwórki muzyków i jak mówią uczestnicy jego koncertów – nie bierze jeńców. Niecodzienna energia i szczerość płynąca z pomocą agresywnych riffów bardzo szybko udziela się publiczności i daje jej niezapomniane doznania.

Na pewno porozmawiamy o doświadczeniach Walusia, nie tylko tych muzycznych, choć to one będą punktem wyjścia w rozmowie. Do aktywnego udziału w niej zachęcamy i Was, zadajcie swoje pytania naszemu gościowi!

Więcej o cyklu:

Na winylu, z kaset magnetofonowych, płyt CD i w wersjach zdigitalizowanych – tak podczas Dogrywek słuchamy utworów wybranych przez zaproszonych muzyków. Oprócz playlisty, którą chcą się podzielić, często przynoszą coś jeszcze: książki, komiksy, stare okładki płyt czy niepublikowane dotąd utwory i teledyski. To punkt wyjścia do rozmowy o inspiracjach, etapach tworzenia i najlepszych, a czasem najgorszych koncertach, na których byli lub które sami zagrali. Formuła spotkań jest otwarta, więc pytać można o wszystko i w każdej chwili! 

Program:

9.11 | WaluśKraksaKryzys
dołącz do spotkania z artystą, wypełnij formularz [link www.dogrywki911.webankieta.pl/] 

7.12 | Ralph Kamiński
start zapisów 23.11

Tagi:

Muzyka

- Czytaj także

p:41693