6.10.2019 Niedziela

październik 6, 2019@11:00 am – 12:00 pm
2019-10-06T11:00:00+02:00
2019-10-06T12:00:00+02:00

Sztuka Marty Guśniowskiej na motywach jednej z najbardziej lubianych baśni Andersena nie odbiega fabularnie od oryginału, zachowując znane wszystkim wątki.

Porwana przez Ropuchę szukającą żony dla syna, potem przez zakochanego Chrabąszcza, Calineczka znajduje schronienie w norce Myszy, która z kolei chce ją wydać za mąż za Kreta. Maleńka bohaterka przebywa długą, trudną drogę, na której spotyka w większości negatywne, egoistyczne i narzucające jej swoją wolę postaci; musi się z nimi zmierzyć w tej inicjacyjnej symbolicznej wędrówce.

Przygody Calineczki są bowiem opowieścią o dorastaniu i marzeniach, o poszukiwaniu własnej ścieżki i pragnieniu wolności. Jak mówi reżyser Katarzyna Kawalec „(…) to przedstawienie jest o nauce słuchania swych marzeń, ale także o nie słuchaniu swego wewnętrznego głosu i tym, co z obu tych postaw wynika”.

Pogodny spektakl w nieco surrealistycznym klimacie, z atrakcyjną fabułą i zabawnie przerysowanymi postaciami bohaterów, których wady i relacje odnoszą się do świata ludzi, adresowany jest do młodszych widzów. W roli tytułowej – Krystyna Nowińska.

Twórcy spektaklu:

Reżyseria: Katarzyna Kawalec

Scenografia: Pavel Hubička

Muzyka: Łukasz Damrych

Ruch sceniczny: Klaudia Cygoń

Asystentka reżysera: Ewa Reymann

Aktorzy: Katarzyna Kuderewska, Krystyna Nowińska, Katarzyna Prudło, Ewa Reymann, Beata Zawiślak, Grzegorz Eckert, Piotr Janiszewski, Michał Skiba.