4.10.2018 Czwartek

Październik 4, 2018@5:30 pm – 7:00 pm
2018-10-04T17:30:00+02:00
2018-10-04T19:00:00+02:00

Klasyczne opowiadania ze zbioru „Księga dżungli” R. Kiplinga ułożone zostały w wartką historię chłopca wychowanego w lesie przez wilki. W spektaklu krok po kroku przedzieramy się przez najgłębsze zakątki tropikalnej puszczy, poznając panujące w niej prawa, zwyczaje, tajemnice i sekrety. Jak się okazało, reguły świat zwierząt niewiele różnią się od tych, które tworzą ludzie…

Twórcy spektaklu chcą przekazać widzowi informację, że wszyscy posiadamy pewne zwierzęce cechy: jesteśmy odważni albo tchórzliwi, przebiegli lub zupełnie pozbawieni sprytu. Dodatkowo, jeśli w każdym z nas tkwi coś z dzikiego zwierzęcia zamkniętego w klatce, uwolnieni – możemy zrobić dużo dobrego, ale i dużo złego. Musimy tylko wiedzieć jedno: nikt nie ma prawa krzywdzić ani zabijać dla przyjemności. Ani zwierzę, ani człowiek. Takie jest prawo zwierząt i takie jest prawo dżungli. Ludzie czasem o tym zapominają.

Spektakl Teatru Baj Pomorski w Toruniu dla dzieci w wieku powyżej sześciu lat.

Międzynarodowy Festiwal Teatrów dla Dzieci „Dziecinada” po raz szósty będzie bawił, wzruszał i edukował. W październiku Strefa Kultury Wrocław i Fundacja na Rzecz Wspierania Kultur Alternatywnych i Ekologicznych zapraszają na kilka dni wspaniałej przygody z teatrem i spotkania z artystami z całego świata.

Więcej informacji TUTAJ.