3.10.2019 Czwartek

[WYPRZEDANE] Dziecinada: „VoicesNoisesStone – on this earth at home” – spektakl dla dzieci 2-5 lat

Data: 3.10.2019
Cena biletu: 15 PLN
Posiadaczom UrbanCard Premium przysługuje 20% zniżki
Miejsce wydarzenia: Impart
Rezerwacja biletów: kontakt dla grup zorganizowanych: alicja.dolata@strefakultury.pl

fot. A.S.K. China

październik 3, 2019@5:00 pm – 5:45 pm
2019-10-03T17:00:00+02:00
2019-10-03T17:45:00+02:00

Interaktywne przedstawienie dla maluchów i osób dorosłych, młodych i starszych. Opierając się na doświadczeniach płynących z dwóch spektakli muzycznych dla najmłodszych – „Affinity”, uczty dla uszu oraz arcydzieła sztuki dźwiękowej „Pling, little thing” – aktorzy zapraszają widzów do pomieszczenia gotowego do eksperymentów, gdzie granice określone przez język są otwarte i każdy może bawić się i odkrywać, razem z innymi lub na własną rękę.

W pierwszej części uczestnicy wyruszają na zmysłową wycieczkę ścieżką dźwięków. Dźwięki wirują nad głowami. Cisza. Nasłuchiwanie. Słyszymy czyjś kaszel? Czy coś szeleści? Słowa? Po chińsku? Po niemiecku? Po turecku? Zaczyna się melodia. Kołysanka może ukoić dzieci, głębsze dźwięki przykuwają słuch. Nawoływanie, śpiew ptaka, zgiełk. Miękko i cicho, jakbyśmy leżeli na czyichś kolanach. Głośno i z oddali, jakbyśmy witali się ze szczytu góry na drugi szczyt. Pojawia się rytm. Ręce klaszczą, głaszczą, pocierają. Podłoga staje się instrumentem. Okrągłe kamienie toczą się po podłodze, potem przyłączają się do nich inne, te duże i nieregularne. Pomieszczenie przechodzi transformację.

W drugiej części badamy, jak brzmią kamienie. Wszyscy uczestnicy mają czas, aby odkryć samemu szaloną różnorodność dźwięków. Słuchanie, zabawa, chwytanie się za ręce, używanie pałeczek perkusyjnych: dzielimy się chwilami wspólnego muzykowania i słuchania siebie nawzajem. Następnie wykonawcy wyprowadzają uczestników z tego żartobliwego chaosu utworem „Elefano”, zaczerpniętym z „Pling, little thing” i kończą podróż, tworząc okrąg i oferując nam wielogłosową piosenkę.

Twórcy spektaklu:

Wykonanie, perkusja, śpiew: Iduna Hegen, Uta Lindner, Andreas Pichler