5.10.2019 Sobota

październik 5, 2019@5:30 pm – 6:20 pm
2019-10-05T17:30:00+02:00
2019-10-05T18:20:00+02:00

Narody różnych wyznań żyją u podnóża góry zgodnie z ich zwyczajami i tradycjami i w żaden sposób nie mogą się zgodzić co do tego, czyja religia jest ważniejsza, czyj Bóg jest potężniejszy. Nagle na szczycie góry pojawia się światło i rozchodzi się plotka, że jeśli ktoś zdoła go dotknąć dłonią, ludzie będą szczęśliwi do końca wieków.

Przedstawiciele narodów wchodzą na szczyt góry, zapominając o swoich domach, dzieciach i rodzicach, tracąc wszystko z powodu obietnicy szczęścia.

Bezgraniczne pragnienie dotknięcia Światła Szczęścia sprawiło, że mieszkańcy zapomnieli o wiecznym gniewie i wspólnie osiągnęli cel. Twórcy spektaklu przygotowują jednak niespodziankę dla publiczności i nie obiecują łatwego do przewidzenia końca historii.

Celem grupy twórczej jest podkreślenie znaczenia tolerancji i szacunku dla różnych światopoglądów, stylów życia, innych kultur i narodów, ale jednocześnie niezapominania o rodzimych korzeniach i tożsamości.

Spektakl powstał w oparciu o zasady kinematografii. W inscenizacji odmawia się zwykłego dialogu i narracji. Słowo zastępowane jest językiem audiowizualnym, ścieżka dźwiękowa tworzona jest na potrzeby spektaklu, tak jak w przypadku filmu.

Twórcy spektaklu:

Autor i reżyser: Andrius Žiurauskas

Projekt lalek i scenerii: Giedrė Brazytė

Kompozytor dźwięku: Oleg Jerochin

Efekty dźwiękowe: “Aktida“

Obsada: Jolita Ross, Mindaugas Černiauskas, Remigijus Endriukaitis, Andrius Žiurauskas, Arunas Veržbavičius, Ramunas Mockus