Od: 16.09.2017 Sobota

Dzieje się w mikroGRANTACH

Data: 16.09.2017 - 17.09.2017
Wstęp: wolny

W tym roku jesteśmy już po wszystkich trzech naborach do programu mikroGRANTY ESK Wrocław 2016, a projekty z nich będziemy realizować do końca tego roku. Dzieje się u nas coraz więcej, dlatego też, co tydzień będziemy Was informować o tym, gdzie i kiedy możecie nas szukać w mieście. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny!

Karłowickie przekąszanie, czyli wędrujący stoliczek – nakryj – się
Karłowickie przekąszanie to kulinarny spacer po dzielnicy. Uczestnicy spaceru wędrują ze stoliczkiem – nakryj – się odwiedzając miejsca zapomniane lub walczące o ocalenie od zapomnienia. Na każdym postoju stoliczek nakrywa się obrusem i zapełnia się przekąskami przygotowanymi wcześniej przez uczestników.

Trasa stoliczka będzie przebiegała przez: ul Koszarową, plac Piłsudskiego, karłowicki Brodzik i podwórko przy opuszczonej kamienicy na ul. Długosza 9. Na trasie ugoszczą nas: Yemsetu, Cukiernia i kawiarnia GOLD CAFE, Browar Stu Mostów. Ponadto spotkają się z nami zaproszeni goście – przedstawiciele organizacji i nie tylko, działających na Karłowicach.
Rekrutacja na sobotni spacer trwa! Co trzeba zrobić, by wziąć udział? Wysłać zgłoszenie na karlowice.gotuja@wroclaw2016.pl, dołączając uzasadnienie (w dowolnej formie) swojego udziału w spacerze. Do samego spaceru uczestnik ma za zadanie przygotować przekąskę według dowolnego pomysłu (na produkty do tego celu przewidziane są środki w budżecie projektu).

16.09.2017 | od 12:00
Start : ul Koszarowa (przy Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Wrocławskiego)

Osiedlowy Polegiwacz, czyli... zrelaksuj się na Zakrzowie
W najbliższą sobotę zapraszamy na oficjalne otwarcie zakrzowskiej strefy relaksu! Wszystkie elementy Osiedlowego Polegiwacza są już gotowe i czekają na mieszkanki i mieszkańców osiedla. Zakrzowska strefa relaksu powstała na części niezagospodarowanego zielonego terenu. Pomysłodawcami działania jest aktywna ekipa z grupy Zmieniaj Zakrzów. Wspólnymi siłami wraz z mieszkańcami osiedla udało im się stworzyć na Zakrzowie przyjemne, plenerowe miejsce spotkań sprzyjające integracji i zacieśnianiu relacji sąsiedzkich. Zapraszamy!

16.09.2017 | od 17:00 do 20:00
teren zielony przy ul. Zatorskiej (między nr 55 i nr 59)

Kino plenerowe na Polanie Żernickiej
Po kinie „Paloma” przy ulicy Żernickiej pozostało jedynie wspomnienie, jednak chęć kultywowania filmowej tradycji wśród mieszkańców Żernik jest nadal silna. Aldona i Michał zapraszają do letniego kina na polanie wszystkich mieszkańców Wrocławia i zapewniają repertuar odpowiadający różnym gustom kinomanów.

W najbliższą sobotę od godziny 18:00 rusza sąsiedzka gra terenowa „Niewidzialne Żerniki” – jest to zaproszenie do bliższego poznania historii związanych z tym wrocławskim osiedlem. Później zapraszamy na projekcje filmowe pod chmurką: o 20:00 „Biuro detektywistyczne Lassego i Mai”, o 22:00 „Zjazd absolwentów”. Weźcie z sobą koce!

16.09.2017 | od 18:00
Polana przy kościele, ul. Żernicka 249

Sąsiedzkie Białe Śniadania w parku na Nadodrzu
Aktywna ekipa z nadodrzańskiej grupy nieformalnej „Nadobrze” chce stworzyć przestrzeń łączącą mieszkańców w smaczny sposób i zaprasza na wspólne śniadania pod chmurką. Będzie to świetna okazja do wymiany doświadczeń, nie tylko tych kulinarnych. „Sąsiedzkie Białe Śniadania w parku na Nadodrzu” będą odbywać się w cyklu czterech spotkań. Pierwsze sąsiedzkie śniadanie rusza w najbliższą niedzielę o godzinie 10:00. Spotykamy się w Parku Staszica na polanie rekreacyjnej przy pawilonie kultury.

W czasie pierwszego i trzeciego śniadania (17 września i 1 października) Wrocławski Klub Krokietowy WroKro zaprasza na naukę gry w krokieta. W trakcie drugiego spotkania (24 września) towarzyszyć nam będzie słuchowisko dla dzieci, a na koniec śniadaniowego cyklu (8 października) wspólnie poćwiczymy jogę. Wrocławianie – bierzcie ze sobą domowe pyszności i zasiądźcie z nami do wspólnego śniadania!

17.09.2017 | od 10:00 do 13:00
Park Staszica, polana rekreacyjna przy pawilonie kultury

Teatr w Podwórzu – Zaproś Sąsiada
„Teatr a+a” w ramach mikroGRANTÓW w 2016 realizował projekt „Zaproś teatr pod swój dach”. Wówczas sceną dla spektaklu były podłogi „czterech kątów” mieszkańców Wrocławia. Tym razem autorzy projektu zapraszają do teatru w podwórzu, by w szerszym, sąsiedzkim gronie wspólnie obejrzeć „Związek otwarty – spektakl o relacjach międzyludzkich”. Po spektaklu odbędzie się spotkanie z twórcami i rozmowa o tematach poruszonych w sztuce. Zapewniamy 250 miejsc siedzących. Sztuka przeznaczona jest dla widzów od 15 roku życia. Bilet wstępu nie jest potrzebny!

17.09.2017 | od 17:00
Dziedziniec przy HART hostel&art, ul. Rydygiera 25a