Od: 2.09.2017 Sobota
Do: 23.09.2017 Sobota

Dzieje się w mikroGRANTACH ESK Wrocław 2016!

Data: 2.09.2017 - 23.09.2017
Wstęp: wolny

W tym roku jesteśmy już po wszystkich trzech naborach do programu mikroGRANTY ESK Wrocław 2016, a projekty z nich będziemy realizować do końca tego roku. Dzieje się u nas coraz więcej, dlatego też, co tydzień będziemy Was informować o tym  gdzie i kiedy możecie nas szukać w mieście. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny!

Ołbiński Ogród Otwarty

Ołbiński Ogród Otwarty (OOO) to pierwszy otwarty dla wszystkich mieszkańców Wrocławia ogródek działkowy. Inauguracyjne działania w sierpniu, wrześniu i październiku pozwolą na stworzenie przestrzeni wspólnej do aktywnego spędzania czasu wolnego.

Co i jak sadzić we wrześniu? Jak pielęgnować i uprawiać rośliny w drewnianych pojemnikach? Co przetwarzać? Co smakować? Jak przywitać jesień w ogrodzie? – na te pytania postaramy się odpowiedzieć już w najbliższą sobotę.  Zapraszamy na warsztaty ogrodnicze - We wrześniu też sadzimy! Wspólnie zamontujemy drewniane skrzynie, wysypiemy ziemię i posadzimy rośliny. Warsztatom będzie towarzyszyć poczęstunek, zatem jeśli macie swoje przedjesienne przysmaki przynieście je ze sobą. Zapraszamy do udziału!

02.09.2017 | od 11:00 do 14:00
ROD „Westerplatte”, ul. Reja 65

Zróbmy swoje miasto 2. – od idei do realizacji

Zapraszamy na warsztaty urbanistyczne na wrocławskim „Trójkącie”. Dzieci z Przedmieścia Oławskiego poznają cały proces powstawania projektu zagospodarowania przestrzennego, od koncepcji na papierze po realizację. W poprzednią niedzielę dzieciaki wykazały się ogromną kreatywnością! Jeśli jesteście ciekawi Ich pomysłów, zapraszamy w najbliższy weekend. Będziemy działać na podwórku między ulicami Kościuszki, Więckowskiego i Traugutta. Spotykamy się o godzinie 11.00 przy Pomarańczarni na ul. Zgodnej 21 i wspólnie powędrujemy na podwórko.

Do dzieła! Weźmy sprawy w swoje ręce i zróbmy swoje miasto, zaczynając od podwórka. W niedzielę wszystkie działania zakończymy wspólnym piknikiem. Zapraszamy wszystkich – dużych i małych – do  wspólnej zabawy!

Zapisy na cykl warsztatów: zrobmymiasto@wroclaw2016.pl

02.09.2017 | od 11:00 do 14:00
03.09.2017 | od 11:00 do 14:00
zbiórka: Pomarańczarnia, ul. Zgodna 21
► FB

Cztery zmysły to w sam raz - edycja zielona

Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji projektu Cztery zmysły to w sam raz. Uczestnicy warsztatów będą mieli okazję bezwzrokowo poruszać się po Parku Stanisława Tołpy, samodzielnie z białą laską oraz w towarzystwie przewodnika, mobilizując do większej aktywności pozostałe zmysły. Przy specjalnym stanowisku będzie można zapoznać się ze sprzętami ułatwiającymi funkcjonowanie osobom słabowidzącym i niewidomym. Warsztaty zakończymy wspólnym spacerem po Śródmieściu. Zapraszamy w najbliższą sobotę!

Rekrutacja na warsztaty trwa. Zgłoszenia zawierające imię i nazwisko należy przesłać na adres: czteryzmysly@wroclaw2016.pl. Zapraszamy osoby od 16 roku życia. Osoby poniżej 18. roku życia proszone są o zabranie ze sobą pisemnej zgody pełnoletniego opiekuna.

02.09.2017 | od 15:00 do 18:00
Park Stanisława Tołpy

Karłowickie przekąszanie, czyli wędrujący stoliczek – nakryj – się

Karłowickie przekąszanie to kulinarny spacer po dzielnicy. Uczestnicy spaceru wędrują ze stoliczkiem – nakryj – się odwiedzając miejsca zapomniane lub walczące o ocalenie od zapomnienia. Na każdym postoju stoliczek nakrywa się obrusem i zapełnia się przekąskami przygotowanymi wcześniej przez uczestników.

Trasa stoliczka będzie przebiegała przez: ul Koszarową, plac Piłsudskiego, karłowicki Brodzik, podwórko przy opuszczonej kamienicy na ul. Długosza 9. Na trasie ugoszczą nas: Yemsetu, Cukiernia i kawiarnia GOLD CAFE, Browar Stu Mostów. Ponadto spotkają się z nami zaproszeni goście - przedstawiciele organizacji i nie tylko, działających na Karłowicach.

Co trzeba zrobić, by wziąć udział? Wysłać zgłoszenie na karlowice.gotuja@wroclaw2016.pl, dołączając uzasadnienie (w dowolnej formie) swojego udziału w spacerze. Do samego spaceru uczestnik ma za zadanie przygotować przekąskę według dowolnego pomysłu (na produkty do tego celu przewidziane są środki w budżecie).

Rekrutacja na sobotni spacer trwa – zgłoszenia przyjmowane są do piątku 01.09.2017.

02.09.2017 | od 12:00
Start : ul Koszarowa (przy Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Wrocławskiego)
► FB

Osiedlowy polegiwacz - Zbudujmy go wspólnie!

Projekt "Osiedlowy Polegiwacz, czyli... zrelaksuj się na Zakrzowie" wchodzi właśnie w etap realizacji. Spotkania warsztatowe oraz przeprowadzona wśród mieszkańców ankieta pozwoliły na ustalenie lokalizacji obiektu i stworzenie projektu, który wspólnymi siłami spróbujemy wcielić w życie, aby na Zakrzowie powstało przyjemne, plenerowe miejsce spotkań sprzyjające integracji i zacieśnianiu relacji sąsiedzkich.

W najbliższy weekend czeka nas szereg zadań od  skręcania elementów polegiwacza, malowania ich, po aranżację przestrzeni. Zakrzowską strefę relaksu będziemy tworzyć na części niezagospodarowanego terenu zielonego przy ul. Zatorskiej między numerami 55 i 59.

Gorąco zachęcamy do uczestnictwa w działaniach i do przyjścia z dziećmi!

02.09.2017 | od 12:00
03.09.2017 | od 14:00
teren zielony przy ul. Zatorskiej (między nr 55 i nr 59)

ZOBACZ WROCŁAW! II – gra miejska dla osób z uszkodzeniem wzroku i słuchu

Trwa nabór do gry miejskiej ZOBACZ WROCŁAW! II - zachęcamy osoby z uszkodzeniem wzroku i słuchu, a także wszystkich chętnych, do udziału! Uczestnicy będą podzieleni na czteroosobowe drużyny, w których skład wchodzić będą osoby z uszkodzeniem wzroku i słuchu oraz wolontariusze i asystenci.

Jeśli chcecie wziąć udział w grze lub włączyć się w działania jako wolontariusz ślijcie zgłoszenia na: zobacz.wroclaw@wroclaw2016.pl do 05.09.2017 r.

23.09.2017 | od 12:00
zielone tereny Parku Szczytnickiego i Pergoli