4.12.2023 Poniedziałek

FIRLEJ DZIECIOM: spektakl „Gwiazdeczka”[DLA PRZEDSZKOLI I SZKÓŁ]

Organizator: Strefa Kultury Wrocław
Data: 4.12.2023
Godzina: 10:00
Wstęp: biletowany
Kup bilet: Kup/Rezerwuj
Cena biletu: dzieci - 25 zł
opiekun grupy zorganizowanej - 1 zł
Wiek dzieci: 3+
Czas trwania: około 60 min
Miejsce wydarzenia: Firlej, ul. Grabiszyńska 56
Dodaj do kalendarza
  zobacz na mapie

Kiedy:
grudzień 4, 2023@10:00 am – 11:00 am
2023-12-04T10:00:00+01:00
2023-12-04T11:00:00+01:00

[Bilety dla grup można rezerwować pod adresem: rezerwacje@strefakultury.pl oraz telefonicznie pod numerem: +48 508 491 901] 

Strefa Kultury Wrocław oraz Stowarzyszenie K.O.T. zapraszają 4 grudnia na kolorową i pełną piosenek historię małej gwiazdki, przed którą postawione zostanie bardzo ważne zadanie. Czy uda się jej wykonać tę pełną przygód misję? Po odpowiedź zapraszamy w mikołajkowy weekend do Firleja przy ulicy Grabiszyńskiej 56.

Święta Bożego Narodzenia w kulturze to czas szczególny i pełen symboli. W tradycji świętowania jest wiele elementów, które ludzie poznają dzięki rodzinie i najbliższym. Kim jest chłopiec leżący w stajence na sianku? Czemu na spotkanie z nim wyruszają trzej królowie? Jaką rolę pełni gwiazda betlejemska? Czemu wyczekuje się jej pojawienia na wigilijnym niebie?

Spektakl Gwiazdeczka to kolorowa i pełna piosenek historia małej gwiazdki, która niespodziewanie otrzymuje do wykonania ważne zadanie. Próbują przeszkodzić jej siły nieczyste, ale dzięki sprytowi trzech króli, radzie gwiazdy polarnej i odwadze małej gwiazdeczki wszystko kończy się szczęśliwie. To także spektakl o byciu odpowiedzialnym za mniejszych i słabszych od siebie oraz za środowisko, w którym przyszło nam żyć.

Autor: Anna Chudek, Mariusz Wójtowicz

Kompozytor: Łukasz Matuszyk

Scenografia, kostiumy, oprawa plastyczna i lalki: Magdalena Chuchnowska, Anna Skubik

Reżyseria: Marek Kocot, Anna Skubik

Występują: Marek Kocot, Anna Skubik

Stowarzyszenie K.O.T. kładzie nacisk na działania artystyczne, edukacyjne i społeczne. Wprowadza kontakt z kulturą i sztuką do przestrzeni, gdzie jest on utrudniony. Ich celem jest poszerzanie świadomości kulturalnej i upowszechnianie narzędzi teatralnych w codziennym życiu.

Marek Kocot jest magistrem sztuki. Jako aktor związany był z wieloma teatrami w tym Współczesnym i Capitolem we Wrocławiu. Autor sztuk teatralnych, tekstów piosenek, scenarzysta. Od 2017 roku Marek Kocot jest dyrektorem i organizatorem Wrocławskiego Teatru Plenerowego – teatru, który nie potrzebuje budynku ani infrastruktury. Spektakle prezentowane są w parkach i na skwerach Wrocławia.

Anna Skubik-Sigala to aktorka-lalkarka. Swoimi monodramami zdobyła wiele nagród krajowych i zagranicznych. Ze Stowarzyszeniem K.O.T. związana od 2015 roku. Jest pomysłodawczynią projektu „Zaproś Teatr Pod Swój Dach”, dzięki któremu spektakle teatralne docierają do środowisk zagrożonych wykluczeniem z kultury ze względu na niepełnosprawności. W swojej praktyce teatralnej łączy pracę z formą, ruchem i tak zwanym planem żywym. Realizując spektakle, stara się brać czynny udział w przygotowaniu scenografii, kostiumów, elementów wykorzystywanych na scenie. Spektakle solowe, nad którymi pracuje, prezentuje również w obcych językach: greckim, hiszpańskim i angielskim.

FIRLEJ DZIECIOM to zainicjowany w 2023 cykl wyjątkowych spektakli, których nie da się zobaczyć w komercyjnych teatrach, prezentujących wysokie walory artystyczne i edukacyjne. Repertuar cyklu tworzą przedstawienia wybranych zespołów teatralnych z całej Polski. Najmłodsi widzowie mają okazję zapoznać się z różnymi technikami lalkowymi, formami scenicznymi, często z udziałem przedmiotów codziennego użytku, które ożywając w rękach aktorów, snują swoje historie, rozbudzając dziecięcą wyobraźnię i tworząc przekaz dotyczący norm i wartości. Nie brakuje wśród nich opowieści o współczesnym świecie, przełożonych na język dzieci. Swoje korzenie cykl budował pod nazwą IMPART DZIECIOM, a spektakle systematycznie pokazywane były na scenie przy ul. Mazowieckiej 17. W 2023 roku przyszła pora na rozwój. Wydarzenia odbywają się także na scenie w Firleju, który stał się częścią Strefy Kultury Wrocław.

- Czytaj także

Polecamy

Zobacz więcej