6.10.2024 Niedziela

FIRLEJ DZIECIOM: spektakl „Pszczoły to mistrzynie”

Data: 6.10.2024
Cena biletu: 25 zł

Wiek dzieci: 3+

Czas trwania spektaklu: 45 minut
Miejsce wydarzenia: Firlej, ul. Grabiszyńska 56
październik 6, 2024@12:00 pm – 1:00 pm
2024-10-06T12:00:00+02:00
2024-10-06T13:00:00+02:00

Spektakl, który zagości w Firleju 6 października, zada najmłodszej publiczności ważne pytanie. Czy hasło „Pszczoły to mistrzynie” jest prawdziwe? Strefa Kultury Wrocław wraz z Teatrem Mozaika nadchodzą z podpowiedzią i zapraszają na spotkanie z pszczołami ukrytymi w opowieściach, tańcu i muzyce.

Nie ma co ukrywać, twórcy spektaklu idą drogą ekologii i bardzo im się ta droga, a raczej ścieżka podoba. Chcą rozniecić w dzieciach podziw dla natury, bo to dobra gleba do wypracowania postawy dbałości o to, co żyje i rośnie wokół ludzi oraz co człowiekowi pozwala rosnąć i żyć.

Aktorzy opowiedzą publiczności o pszczołach, ich życiu, zwyczajach i tańcach. Przedstawią wielu bohaterów – małych widzów prowadzić będzie wszechwiedzący Dudek, pojawi się również Słońce, Księżyc, Smok, Królowa Pszczół – wszyscy we własnych osobach, a świat pszczół przedstawią ze sceny Pszczółka Ulka i Pszczółka Fiołka.

Jako że świat tych pracowitych owadów jest zachwycający, artyści chcą ten zachwyt oddać, łącząc ze sobą różne formy ekspresji – stąd spektakl jest połączeniem teatru tańca, teatru opowieści oraz musicalu. Publiczność zobaczy pszczoły, a nawet je usłyszy – w specjalnie skomponowanych na tę okazję utworach Przemka Mazurka. Wszystko po to, aby na chwilę zajrzeć do świata owadów, a po spektaklu stwierdzić z uśmiechem… No tak, pszczoły to mistrzynie.

FIRLEJ DZIECIOM to zainicjowany w 2023 cykl wyjątkowych spektakli, których nie da się zobaczyć w komercyjnych teatrach, prezentujących wysokie walory artystyczne i edukacyjne. Repertuar cyklu tworzą przedstawienia wybranych zespołów teatralnych z całej Polski. Najmłodsi widzowie mają okazję zapoznać się z różnymi technikami lalkowymi, formami scenicznymi, często z udziałem przedmiotów codziennego użytku, które ożywając w rękach aktorów snują swoje historie rozbudzając dziecięcą wyobraźnię i tworząc przekaz dotyczący norm i wartości. Nie brakuje wśród nich opowieści o współczesnym świecie, przełożonych na język dzieci. Swoje korzenie cykl budował pod nazwą IMPART DZIECIOM, a spektakle systematycznie pokazywane były na scenie przy ul. Mazowieckiej 17. W 2023 roku przyszła pora na rozwój. Wydarzenia odbywają się także na scenie w Firleju, który stał się częścią Strefy Kultury Wrocław.