21.05.2020 Czwartek

2020-05-21T19:00:00+02:00
2020-05-21T20:00:00+02:00

Szanowni Państwo,

uprzejmie informujemy, że koncert Ala di Meoli, zaplanowany na 21 maja, zostaje przeniesiony na 3 listopada, godz. 20.00.

Zakupione bilety zachowują ważność.

Jeśli nie odpowiada Państwu nowy termin koncertu, prosimy o zwrot biletów do 10 maja na poniższych zasadach:

Uprzejmie informujemy, że ze względu na zaistniałą sytuację kasy biletowe i infopunkt w Barbarze (ul. Świdnicka 8 b) oraz Imparcie (ul. Mazowiecka 17) są tymczasowo zamknięte. Po ich ponownym otwarciu zwrotu biletów będzie można dokonać osobiście.

– bilety zakupione on-line poprzez stronę www.strefakultury.pl
prosimy o wysłanie maila na adres: bow@strefakultury.pl w tytule wpisując „zwrot biletów”, a w treści podając: imię i nazwisko kupującego, nazwę wydarzenia oraz numer ID transakcji.

– bilety zakupione on-line poprzez inne portale biletowe, prosimy o kontakt z właściwą bileterią

– bilety zakupione stacjonarnie w kasie Impartu i Barbary kartą lub gotówką
umożliwiamy Państwu zwrot w trybie on-line. Na adres: bow@strefakultury.pl prosimy o wysłanie:
stosownego formularza (do pobrania tutaj)
wyraźnego zdjęcia biletów
paragonu w formacie PDF lub JPG.

Z góry dziękujemy za wyrozumiałość.

Ethno Jazz Festival zaprasza do Wrocławia na koncert jednego z najwybitniejszych gitarzystów wszech czasów. Al Di Meola wystąpi w 21 maja w sali teatralnej Impartu przy ul. Mazowieckiej 17 w ramach światowej trasy koncertowej promującej najnowszy album „Across The Universe”.

Al Di Meola to amerykański gitarzysta zaliczany do pionierów fuzji jazzu, rocka i world music. Jego fascynacja złożoną synchronizacją rytmiczną w połączeniu z prowokacyjną liryczną melodią i wyrafinowaną harmonią są sercem tworzonej przez niego muzyki w karierze, która trwa już ponad cztery dekady i przyniosła mu krytykę, wyróżnienia, trzy złote albumy i ponad sześć milionów sprzedanych płyt na całym świecie.

Muzyk jest laureatem niezliczonej ilości nagród w różnych gitarowych kategoriach, które otrzymał od „Guitar Player Magazine” i innych branżowych pism. Artysta wciąż stawia sobie i swojej muzyce nowe wyzwanie, poszerza swoje granice, za każdym razem odkrywając siebie na nowo.

Di Meola jest pionierem łączącym światową muzykę jazzową z innymi gatunkami muzycznymi. Prezentuje on bogactwo odcieni flamenco, tanga, rytmów brazylijskich i afrykańskich, dzięki swojej World Sinfonia, która powstała w 1991 r. Ta fuzja muzyki świata została udokumentowana na wydawnictwach „Grande Passion” z 2000 (wraz z Toronto Symphony Orchestra), „Live in London” (2007), „Pursuit of Radical Rhapsody” (2011) i oszałamiającym DVD z 2012 „Marocco Fantasia” nagranym na Festiwalu Mawazine w Rabacie w Maroko.

Będąc prawdziwym gitarowym bohaterem, wieloletnim zwycięzcą plebiscytów i płodnym kompozytorem, nagrał ponad 20 albumów jako lider we współpracy z kilkunastoma innymi gwiazdami, takimi jak supergrupa Return to Forever (Chick Corea, Stanley Clarke i Lenny White), sławne trio gitarowe z udziałem Johna McLaughlina i Paco de Lucia i trio Rite of Strings z basistą Stanleyem Clarke’em i skrzypkiem Jean-Lukiem Pontym.