1.06.2020 Poniedziałek

2020-06-01T09:30:00+02:00
2020-06-01T10:50:00+02:00

Szanowni Państwo,

uprzejmie informujemy, że spektakle „Alicja w Krainie Czarów” zaplanowane na 31 maja i 1 czerwca zostają przeniesione. Nowe terminy wydarzeń poznamy wkrótce.

Zakupione bilety zachowują ważność.

Jeśli nowe terminy spektakli nie będą Państwu odpowiadały, będziecie mieć Państwo możliwość zwrócenia biletów. Szczegóły zwrotu podamy wraz z nowymi terminami.

„Alicja w Krainie Czarów” to widowisko Kieleckiego Teatru Tańca, łączące tradycyjną wersję utworu literackiego ze współczesną kulturą i sztuką XXI wieku. Nowatorskie pomysły twórców to pojawienie się m.in.: malowniczych postaci towarzyszących Alicji, takich jak np.: Kota o kilku obliczach, tańczącego Królika z własną rewią, barwnych Kwiatów, romantycznych Motyli, czy też stepujących Stonóg. Niezwykłość przedstawienia podkreśla: ponad dwieście, oryginalnych i przygotowanych z rozmachem kostiumów oraz jeżdżąca scenografia.

Spektakl wyreżyserowany radośnie z poczuciem humoru, opowiada historię podróży Alicji po krainie sennych wyobrażeń. Choreografie zrealizowane w różnych stylach tańca: poczynając od tańca jazzowego, stepowania, rewię i musical po taniec współczesny, pozwoli zarówno dzieciom jak i dorosłym przenieść się do magicznego świata fantazji i dostarczyć wielu ekscytujących wrażeń.

W spektaklu występują zawodowi tancerze Kieleckiego Teatru Tańca oraz uczniowie ze Szkoły Kieleckiego Teatru Tańca.

„Alicja w Krainie Czarów” stanowić może ciekawą formę artystycznej lekcji tańca, muzyki czy plastyki, a dla dorosłych doskonały pomysł na wspólne spędzenie czasu.

Autorskie libretto: Elżbieta Pańtak

Choreografia: Elżbieta Pańtak, Grzegorz Pańtak

Kostiumy: Małgorzata Słoniowska

Scenografia: Grzegorz Pańtak

Spektakl jednoaktowy. Czas trwania spektaklu: 80 minut.