16.02.2020 Niedziela

Gościnnie: „Dziadek do orzechów” – spektakl Kieleckiego Teatru Tańca

Organizator: Strefa Kultury Wrocław
Data: 16.02.2020
Godzina: 15:00
Wstęp: biletowany
Kup bilet: Kup/Rezerwuj
Cena biletu: 95 PLN - I miejsca
80 PLN - II miejsca
210 PLN - rodzinne (3 osoby)
60 PLN - grupowe (rezerwacje dla co najmniej 10 osób)
Bilety rodzinne i grupowe dostępne są wyłącznie w kasach stacjonarnych: Impacie i Barbarze.
Miejsce wydarzenia: Impart
Mazowiecka 17
50-412 Wrocław
Dodaj do kalendarza
  zobacz na mapie

fot. mat. pras.

fot. mat. pras.

Kiedy:
luty 16, 2020@3:00 pm – 4:30 pm
2020-02-16T15:00:00+01:00
2020-02-16T16:30:00+01:00

Dziadek do orzechów w opracowaniu dla Kieleckiego Teatru Tańca to barwna kompozycja, poruszającą wyobraźnię dzieci i wzruszającą dorosłych. Akcję spektaklu umieściliśmy w czasach współczesnych, w popularnej dziś galerii handlowej, co pozwoliło z tego klasycznego baletu wydobyć dodatkowy współczesny kontekst.

Autorami choreografii do tego widowiska są Elżbieta Pańtak i Grzegorz Pańtak. Połączenie muzyki Piotra Czajkowskiego z techniką tańca jazzowego i współczesnego jest nośnikiem ogromnej wartości historycznej, edukacyjnej i poznawczej. Niezwykle istotnym atutem produkcji są kostiumy i scenografia, zaprojektowane przez uznaną scenograf i kostiumograf Małgorzatę Słoniowską, przez wiele lat współpracującą z Operą Wrocławską.

Główną bohaterką spektaklu jest Klara, która otrzymała od Mikołaja lalkę – dziadka do orzechów. Zauroczona prezentem dziewczynka, po dniu pełnym emocji, zapada w magiczny sen. Jej pragnienie spotkania miłości sprawia, że dziadek do orzechów przeistacza się w pięknego Młodzieńca, którego Klara obdarza silnym uczuciem. Razem, z pomocą zabawek pokonują armię mysz i odbywają przedziwny spacer po odmienionej galerii handlowej. Przedmioty ze sklepowych półek ożywają i zabierają naszych bohaterów w taneczną podróż dookoła świata. Klara i Młodzieniec swoją wędrówkę rozpoczynają w cukierni, smakując torty, cukierki, precelki i lody. Będąc w sklepie z butami tańczą taniec hiszpański, w kawiarni aromatyczna kawa przenosi ich w arabski Bliski Wschód. Świat chiński to sklep z porcelaną i porcelanowym młotkowym rozbójnikiem. Swoją wędrówkę kończą w kwiaciarni, gdzie Klara zamienia się w białą różę, a Młodzieniec w ogrodnika. Pragnienie Klary o wymarzonej miłości znajdzie spełnienie w ślubie z Młodzieńcem i weselu, na którym bawią się wszystkie postaci z sennych marzeń.

muzyka: Piotr Czajkowski
choreografia i reżyseria: Elżbieta Pańtak, Grzegorz Pańtak
libretto w wersji autorskiej, na podstawie oryginalnego libretta: Elżbieta Pańtak, Grzegorz Pańtak
scenografia i kostiumy: Małgorzata Słoniowska

Obok biletów indywidualnych organizator przygotował także bilety rodzinne w cenie 210 PLN. Bilet rodzinny obejmuje trzy osoby. W sprzedaży są także bilety grupowe (60 PLN / os.) skierowane do grup dziesięcioosobowych i liczniejszych. 

Bilety rodzinne i grupowe dostępne są wyłącznie w kasach stacjonarnych: Impacie i Barbarze.

- Czytaj także

Polecamy

Zobacz więcej