6.12.2020 Niedziela

„Gwiazdeczka” – spektakl dla dzieci (wydarzenie online)

Data: 6.12.2020
Wstęp: wolny
Miejsce wydarzenia: Impart
grudzień 6, 2020@12:00 pm – 1:00 pm
2020-12-06T12:00:00+01:00
2020-12-06T13:00:00+01:00

Szanowni Państwo,

w związku z sytuacją epidemiczną w kraju i decyzją rządu zaplanowany na 6 grudnia spektakl nie może odbyć się z udziałem publiczności. Nie chcąc rozczarować najmłodszych widzów, którzy chcieli zobaczyć w mikołajki „Gwiazdeczkę”, zdecydowaliśmy się zaprezentować spektakl online. Transmisja odbędzie się 6 grudnia o 12:00 i 15:00 na facebookowym profilu Strefy Kultury Wrocław.

Święta Bożego Narodzenia w naszej kulturze to czas szczególny i pełen symboli. W tradycji świętowania jest wiele elementów które poznajemy dzięki rodzinie i najbliższym. Kim jest chłopiec leżący w stajence na sianku? Czemu na spotkanie z nim wyruszają trzej królowie? Jaką rolę pełni gwiazda betlejemska? Czemu wyczekujemy jej pojawienia się na wigilijnym niebie? Spektakl Gwiazdeczka to kolorowa i pełna piosenek historia małej gwiazdki, która niespodziewanie otrzymuje do wykonania ważne zadanie. Próbują przeszkodzić jej siły nieczyste, ale dzięki sprytowi trzech króli, radzie gwiazdy polarnej i odwadze małej gwiazdeczki wszystko kończy się szczęśliwie. To także spektakl o byciu odpowiedzialnym za mniejszych i słabszych od siebie oraz za środowisko w którym przyszło nam żyć.

Autor: Anna Chudek i Mariusz Wójtowicz

Kompozytor: Łukasz Matuszyk

Scenografia, kostiumy, oprawa plastyczna i lalki: Magdalena Chuchnowska i Anna Skubik, pomoc scenograficzna: Karolina Pach,

Reżyseria: Marek Kocot, Anna Skubik

Występują: Marek Kocot, Anna Skubik

Spektakl dla dzieci przedszkolnych od 3 lat.

Zadanie publiczne współfinansowane ze środków Gminy Wrocław. Partnerem wydarzenia jest Stowarzyszenie Kultura Oświata Teatr.