16.12.2020 Środa

grudzień 16, 2020@5:00 pm – 6:00 pm
2020-12-16T17:00:00+01:00
2020-12-16T18:00:00+01:00

Kolejne spotkanie hafciarzy i hafciarek z projektem #haftujemywdomu! W grudniowych pakietach, przygotowanych własnoręcznie przez Olgę Budzan, znajdziecie cenne rzeczy: kolorowe muliny, nitki, niteczki, inspiracje i to najważniejsze – dobre słowo! ?

Podczas ostatnich, w tym roku kalendarzowym, warsztatów uczestnicy poznają kilka technik wypełniania. Stworzą miniaturki, kopie znanych obrazów, a to dlatego, że są doskonale zakomponowane i mają piękne kolory. Zajmą się konturowaniem i cieniowaniem. Będzie to doskonałe ćwiczenie techniczne dedykowane wszystkim hafciarzom, zarówno początkującym, jak i tym praktykującym od wielu lat.

Jak otrzymać domowy pakiet hafciarski?

Wystarczy wypełnić formularz i wskazać adres dostawy na terenie Wrocławia. Zapisy ruszają w środę, 9 grudnia o godzinie 12:00, link do formularza znajdziecie na: www.strefakultury.pl/zapisy-barbara. Liczba pakietów jest ograniczona, a rejestracja kończy się w poniedziałek w samo południe. Hafciarskie pakunki i dostawa (tylko na terenie Wrocławia) są darmowe #haftujemywdomu. Paczuszki zostaną dostarczone w środę, 16 grudnia.

Zajęcia przygotowała: Olga Budzan

Urodzona w 1984 w Szczecinie. Ukończyła etnologię i antropologię kulturową na Uniwersytecie Wrocławskim oraz projektowanie tkanin na Gerrit rietveld Academie w Amsterdamie. Na co dzień zajmuje się ilustracją oraz szeroko pojętym rzemiosłem. Jest autorką ilustracji do powieści „Fanfik” Natalii Osińskiej wydanej przez Wydawnictwo Krytyki Politycznej oraz ilustracji do przewodnika „Dolnoślązacy” wydanego przez Muzeum Narodowe we Wrocławiu. Jej prace były publikowane na łamach „Rity Baum” oraz „Małego Formatu”. Jest autorką ilustracji do wydawnictw płytowych wrocławskiej fundacji Ważka. Współpracuje również z Pasażer Zine and Records. Pracuje w Dziale Oświatowym wrocławskiego Muzeum Etnograficznego.

Więcej o cyklu

Haft łagodzi obyczaje i skołatane nerwy, uczy koncentracji, relaksuje i sprzyja rozmowom. W dodatku jest bardzo demokratyczną techniką – nie wymaga ani specjalistycznego sprzętu, ani drogich materiałów. Na chwilę zapomniany, dziś powraca w coraz ciekawszych, odświeżonych wersjach. Nasze spotkania są otwarte dla wszystkich, którzy chcą rozwinąć swoje umiejętności lub nauczyć się czegoś nowego. Podczas warsztatów odkryjemy motyw łączki, wykonamy własne broszki, a także zagłębimy się w świat haftu japońskiego. Spróbujemy stworzyć idealne wypełnienie, a efekty wrześniowego buntowniczego spotkania zaprezentujemy podczas wystawy „Makatka wywrotowa” w Muzeum Etnograficznym we Wrocławiu.