29.09.2021 Środa

Haftujemy! „Haft jak z instagrama: kołnierzyk” – warsztaty

Organizator: Strefa Kultury Wrocław
Data: 29.09.2021
Godzina: 17:00
Wstęp: biletowany
Kup bilet: Kup/Rezerwuj
Cena biletu: 15 zł
Miejsce wydarzenia: ul. Świdnicka 8B
Dodaj do kalendarza
  zobacz na mapie

fot. Marcin Szczygieł

Kiedy:
wrzesień 29, 2021@5:00 pm – 6:00 pm
2021-09-29T17:00:00+02:00
2021-09-29T18:00:00+02:00

Hafciarze i hafciarki, zapraszamy na kolejną przygodę z „Haftujemy!” tej jesieni w Barbarze!

Uwaga, kołnierzyki należą do wznoszących się trendów tego sezonu. Podczas warsztatów z Olgą Budzan każdy będzie mógł wedle własnego gustu oraz uznania ozdobić kołnierzyk haftem. Kwiaty, rośliny, jamniczki, a może wzory i kędziory? Z pewnością będzie to doskonała okazja do podszlifowania technik gałązkowych, węzełków i innych patentów. W takim kołnierzyku zawojujecie salony, kawiarnie i dyskoteki! I pamiętajcie – spotkania w Barbarze są otwarte dla wszystkich, którzy chcą rozwinąć swoje umiejętności lub nauczyć się czegoś nowego!

Kup bilet na spotkanie z haftowanym kołnierzykiem

Świat dookoła nas zmienia się bardzo szybko, a zmiany dotarły również do Barbary. Od września, aby wziąć udział w spotkaniu, należy zakupić bilet w cenie 15 zł. Sprzedaż odbywa się stacjonarnie – czyli w kasie w Barbarze oraz online, TUTAJ.

Zajęcia poprowadzi: Olga Budzan

Urodzona w 1984 w Szczecinie. Ukończyła etnologię i antropologię kulturową na Uniwersytecie Wrocławskim oraz projektowanie tkanin na Gerrit Rietveld Academie w Amsterdamie. Na co dzień zajmuje się ilustracją oraz szeroko pojętym rzemiosłem. Jest autorką ilustracji do powieści „Fanfik” Natalii Osińskiej wydanej przez Wydawnictwo Krytyki Politycznej oraz ilustracji do przewodnika „Dolnoślązacy” wydanego przez Muzeum Narodowe we Wrocławiu. Jej prace były publikowane na łamach „Rity Baum” oraz „Małego Formatu”. Jest autorką ilustracji do wydawnictw płytowych wrocławskiej fundacji Ważka. Współpracuje również z Pasażer Zine and Records. Pracuje również w Dziale Oświatowym wrocławskiego Muzeum Etnograficznego.

Więcej o cyklu:

Haft łagodzi obyczaje i skołatane nerwy, uczy koncentracji, relaksuje i sprzyja rozmowom. W dodatku jest bardzo demokratyczną techniką – nie wymaga ani specjalistycznego sprzętu, ani drogich materiałów. Na chwilę zapomniany, dziś powraca w coraz ciekawszych, odświeżonych wersjach. W tym semestrze cyklu „Haftujemy!” będziemy nie tylko haftować, ale też szyć, a nawet szydełkować! Odkryjemy hafty rumuńskie i meksykańskie, stworzymy własne igielniki i kołnierzyki. Zagłębimy się również w temat tradycyjnych robót, a wszystko to przy akompaniamencie wyselekcjonowanej przez Olgę Budzan muzyki.

Warsztaty odbywają się w wybrane środy o godzinie 17:00, by wziąć udział w zajęciach, należy zakupić bilet w cenie 15 zł. Sprzedaż odbywa się stacjonarnie – czyli w kasie w Barbarze oraz online ( https://strefakultury.pl/kup-bilet/), na dwa tygodnie przed zaplanowanym spotkaniem. 

Program:

29.09 | Haft jak z instagrama: kołnierzyk | kup bilet!
20.10 | Szyjemy igielnik | sprzedaż biletów rusza 6.10
10.11 | Haftujemy z „Ja to zrobię. Pismem poświęconym robotom ręcznym” | sprzedaż biletów rusza 27.10
1.12 | Hafty ze świata: niezły Meksyk | sprzedaż biletów rusza 17.11

- Czytaj także

Polecamy

Zobacz więcej