20.03.2019 Środa

marzec 20, 2019@5:00 pm
2019-03-20T17:00:00+01:00
2019-03-20T17:15:00+01:00

Podczas nadchodzącego spotkania przyjrzymy się najnowszym trendom ze świata haftu. Porozmawiamy również o roli włosów w świecie sztuk wizualnych. Zadamy pytanie o to, dlaczego włosy wzbudzają tak silne i skrajne emocje, jeśli znajdą się poza oswojonym miejscem oraz kontekstem. Każdy będzie mógł spróbować wykonać, jakże popularny na Instagramie, haft z motywem włosów.

Wstęp wolny, obowiązują zapisy: haftujemy@strefakultury.pl

Zajęcia poprowadzi: Olga Budzan

Urodzona w 1984 w Szczecinie. Ukończyła etnologię i antropologię kulturową na Uniwersytecie Wrocławskim oraz projektowanie tkanin na Gerrit rietveld Academie w Amsterdamie. Na co dzień zajmuje się ilustracją oraz szeroko pojętym rzemiosłem. Jest autorką ilustracji do powieści „Fanfik” Natalii Osińskiej wydanej przez Wydawnictwo Krytyki Politycznej oraz ilustracji do przewodnika „Dolnoślązacy” wydanego przez Muzeum Narodowe we Wrocławiu. Jej prace były publikowane na łamach „Rity Baum” oraz „Małego Formatu”. Jest autorką ilustracji do wydawnictw płytowych wrocławskiej fundacji Ważka. Współpracuje również z Pasażer Zine and Records. Pracuje również w Dziale Oświatowym wrocławskiego Muzeum Etnograficznego.

Więcej o cyklu:

Nasze spotkania są otwarte dla wszystkich, którzy chcą rozwinąć swoje umiejętności lub nauczyć się czegoś nowego. Podczas warsztatów stworzymy wspólnie kopie haftów ze zbiorów Muzeum Etnograficznego, aby osoby niewidome i słabowidzące mogły zapoznać się z nimi podczas zwiedzania wystaw. Uszyjemy też maseczki antysmogowe, odkryjemy tradycję męskiego haftowania i przyjrzymy się najnowszym trendom ze świata haftu. Poznamy ornamentykę haftu ukraińskiego, technikę haftu krzyżykowego, a także historie szalonych hafciarzy.

Program:

20.03 | Haft jak z Instagrama: włosy