Login

Register

Login

Register

6.02.2019 Środa

Haftujemy: Haftuj na zdrowie! – warsztaty

Organizator: Strefa Kultury Wrocław
Data: 6.02.2019
Godzina: 17:00
Wstęp: wolny
Miejsce wydarzenia: Barbara
Świdnicka 8B
Dodaj do kalendarza
  zobacz na mapie

W sezonie zimowym wielu z nas cierpi z powodu zanieczyszczenia powietrza. Podczas zajęć uszyjemy maseczki antysmogowe, które przyozdobimy haftem tak, by przejść przez zimę w dobrym zdrowiu i w dobrym stylu. Naszym gościem specjalnym będzie Arkadiusz Wierzba z Dolnośląskiego Alarmu Smogowemu. Arek opowie o zagrożeniach związanych z substancjami chemicznymi znajdującymi się w powietrzu oraz o tym, jak się przed nimi uchronić.

Wstęp wolny, obowiązują zapisy: haftujemy@strefakultury.pl

Zajęcia poprowadzi: Olga Budzan

Urodzona w 1984 w Szczecinie. Ukończyła etnologię i antropologię kulturową na Uniwersytecie Wrocławskim oraz projektowanie tkanin na Gerrit rietveld Academie w Amsterdamie. Na co dzień zajmuje się ilustracją oraz szeroko pojętym rzemiosłem. Jest autorką ilustracji do powieści „Fanfik” Natalii Osińskiej wydanej przez Wydawnictwo Krytyki Politycznej oraz ilustracji do przewodnika „Dolnoślązacy” wydanego przez Muzeum Narodowe we Wrocławiu. Jej prace były publikowane na łamach „Rity Baum” oraz „Małego Formatu”. Jest autorką ilustracji do wydawnictw płytowych wrocławskiej fundacji Ważka. Współpracuje również z Pasażer Zine and Records. Pracuje również w Dziale Oświatowym wrocławskiego Muzeum Etnograficznego.

Więcej o cyklu:

Nasze spotkania są otwarte dla wszystkich, którzy chcą rozwinąć swoje umiejętności lub nauczyć się czegoś nowego. Podczas warsztatów stworzymy wspólnie kopie haftów ze zbiorów Muzeum Etnograficznego, aby osoby niewidome i słabowidzące mogły zapoznać się z nimi podczas zwiedzania wystaw. Uszyjemy też maseczki antysmogowe, odkryjemy tradycję męskiego haftowania i przyjrzymy się najnowszym trendom ze świata haftu. Poznamy ornamentykę haftu ukraińskiego, technikę haftu krzyżykowego, a także historie szalonych hafciarzy.

Program:

6.02 | Haftuj na zdrowie! | gość: Arkadiusz Wierzba

27.02 | Panie proszą panów

20.03 | Haft jak z Instagrama: włosy

17.04 | Hafty ze świata: Ukraina

8.05 | Szaleni hafciarze | gość: Rafał Jęczmyk

5.06 | Nie stawiam krzyżyka na krzyżyku

- Czytaj także

p:15683