16.10.2019 Środa

Haftujemy: „Królowa nocy” – warsztaty

Data: 16.10.2019
Wstęp: wolny
Cena biletu: Wstęp wolny, zapisy: haftujemy@strefakultury.pl
Miejsce wydarzenia: Barbara, ul. Świdnicka 8B

październik 16, 2019@5:00 pm – 8:00 pm
2019-10-16T17:00:00+02:00
2019-10-16T20:00:00+02:00

Przed nami kolejne spotkanie cyklu Haftujemy – w październiku będziemy haftować nićmi świecącymi w ciemności! Stworzymy hafty i aplikacje, które mogą posłużyć za ozdoby naszych wieczorowych kreacji. Zainspirujemy się dawnymi ozdobami kobiecymi – to właśnie o nich porozmawiamy na wykładzie przed zajęciami.

Warsztaty poprowadzi Olga Budzan. Udział jest bezpłatny, obowiązują zapisy mailowe: haftujemy@strefakultury.pl

Dołączcie do fluo szaleństwa!

Haftujemy:
Haft łagodzi obyczaje i skołatane nerwy, uczy koncentracji, relaksuje i sprzyja rozmowom. W dodatku jest bardzo demokratyczną techniką – nie wymaga ani specjalistycznego sprzętu, ani drogich materiałów. Na chwilę zapomniany, dziś powraca w coraz ciekawszych, odświeżonych wersjach. Nasze spotkania są otwarte dla wszystkich, którzy chcą rozwinąć swoje umiejętności lub nauczyć się czegoś nowego. Podczas warsztatów powrócimy do tradycji ozdabiania serwetek na telewizory, które dziś zastąpiły drukarki, rutery, dekodery. Odkryjemy najnowsze trendy w świecie haftu, czyli cekinowe ryby z Instagrama i fluorescencyjne aplikacje wieczorowe. Poznamy też ornamentykę haftu palestyńskiego  i nauczymy się cerować, łatać, przerabiać, aby nie marnować. Efekty wspólnego haftowania zaprezentujemy podczas grudniowej wystawy w Recepcji!

25.09 | Piękne inaczej
16.10 | Królowa nocy