Login

Register

Login

Register

6.05.2020 Środa

Haftujemy: „Literackie hafty” | premiera 3. odcinka

Organizator: Strefa Kultury Wrocław
Data: 6.05.2020
Godzina: 17:00
Wstęp: wolny
Miejsce wydarzenia: fb.pl/barbarakultura
Dodaj do kalendarza
  zobacz na mapie

„Myj ręce” Olga Budzan

Lekcja online z Olgą Budzan

Kiedy:
Maj 6, 2020@5:00 pm – 6:00 pm
2020-05-06T17:00:00+02:00
2020-05-06T18:00:00+02:00

To już trzeci i ostatni w tym semestrze odcinek odmienionego cyklu Haftujemy! Internetowa kontynuacja wcześniejszych działań Olgi Budzan w Barbarze i w Muzeum Etnograficznym we Wrocławiu, gdzie pracuje na co dzień. Pragnąc połączyć cykle, które prowadzi w obu instytucjach, czyli Haftujemy! i Hafty w ogródku, tworzymy cykl lekcji online przeznaczonych dla osób o różnym stopniu zaawansowania.

Literackie hafty | odcinek 3

Podczas tej lekcji Olga, nawiązując do Europejskiej Nocy Literatury, wprowadzi miłośników robótek ręcznych w świat liter i literatury. Tematem tegorocznej edycji ENL są podróże. W obecnej sytuacji podróże i podróżowanie wydają się czymś z nieco odległej galaktyki. Twórczyni opowie też nieco o różnych ideach podróżowania (także o emigracji wewnętrznej). Środowe popołudnie będzie także okazją by nauczyć się jak wykonać literę wraz z wypełnieniem oraz poznać metody obrabiania tkanin. Dodatkową atrakcją będą szablony alfabetów napisanych najróżniejszymi fontami, dzięki którym przepięknie można wyhaftować ulubione cytaty lub te, które wybrał kurator Europejskiej Nocy Literatury, Max Cegielski. Link do szablonów oraz cytatów zamieścimy będzie dostępny pod wideo!

Zadanie domowe hafciarzy i hafciarek

Tym razem Olga Budzan kieruje do swoich podopiecznych wielką prośbę. Organizatorom marzy się, aby do udziału w Europejskiej Nocy Literatury zapraszały pocztówki z cytatami, które wyhaftują z listy przygotowanej przez Maxa Cegielskiego. Czas na kompletowanie prac – do końca maja. Można przesłać zdjęcie haftu za pośrednictwem FB albo nadać oryginał na adres: Strefa Kultury Wrocław, ul. Świdnicka 8B, 50-067 Wrocław z dopiskiem: „Hafty literackie” (oczywiście wszystkie prace zostaną zwrócone!).  

Lekcję online będzie można obejrzeć na facebookowym profilu Barbary. 

Lekcję poprowadzi: Olga Budzan

Urodzona w 1984 w Szczecinie. Ukończyła etnologię i antropologię kulturową na Uniwersytecie Wrocławskim oraz projektowanie tkanin na Gerrit Rietveld Academie w Amsterdamie. Na co dzień zajmuje się ilustracją oraz szeroko pojętym rzemiosłem. Jest autorką ilustracji do powieści „Fanfik” Natalii Osińskiej wydanej przez Wydawnictwo Krytyki Politycznej oraz ilustracji do przewodnika „Dolnoślązacy” wydanego przez Muzeum Narodowe we Wrocławiu. Jej prace były publikowane na łamach „Rity Baum” oraz „Małego Formatu”. Jest autorką ilustracji do wydawnictw płytowych wrocławskiej fundacji Ważka. Współpracuje również z Pasażer Zine and Records. Pracuje również w Dziale Oświatowym wrocławskiego Muzeum Etnograficznego.

Więcej o cyklu:

Haft łagodzi obyczaje i skołatane nerwy, uczy koncentracji, relaksuje i sprzyja rozmowom. W dodatku jest bardzo demokratyczną techniką – nie wymaga ani specjalistycznego sprzętu, ani drogich materiałów. Na chwilę zapomniany, dziś powraca w coraz ciekawszych, odświeżonych wersjach. Nasze spotkania są otwarte dla wszystkich, którzy chcą rozwinąć swoje umiejętności lub nauczyć się czegoś nowego. W czasach pandemii zajmiemy się podstawami haftu, poznamy sposoby na idealne wypełnienie, a także odkryjemy świat haftów literackich, a wszystko dzięki dedykowanym lekcjom online.

PROGRAM:

8.04 | Zacznijmy od zera | premiera
15.04 | Haft jak z instagrama | odcinek 2
6.05 | Haftujemy: Haft literacki | odcinek 3

Partnerem odcinka jest Muzeum Etnograficzne we Wrocławiu.
Więcej informacji o pozostałych wydarzeniach w Barbarze: TUTAJ

- Czytaj także

Popularne wydarzenia

Zobacz więcej
19.09.2020

Pochwała wspólnoty – rozmowa

Infopunkt Nadodrze – Łokietka 5, ul. Władysława Łokietka 5 Zobacz na mapie
27.09.2020

Kinematograf Wrocławski: „Wrocławska Szkoła Filmowa” – spacer filmowy

Miejsce zbiórki zostanie wysłane po rejestracji. Zobacz na mapie
9.10.2020

56. Jazz nad Odrą: Piotr Wojtasik: „VOICES”

Impart, sala teatralna
Mazowiecka 17
50-412 Wrocław
Zobacz na mapie
10.10.2020

56. Jazz nad Odrą: Jazz Forum Talents | Możdżer – Lemańczyk – Łosowski

Impart, sala teatralna
Mazowiecka 17
50-412 Wrocław
Zobacz na mapie
p:28804