Login

Register

Login

Register

30.11.2021 Wtorek

Haftujemy! „Hafty ze świata: niezły Meksyk” – warsztaty

Organizator: Strefa Kultury Wrocław
Data: 30.11.2021
Godzina: 17:00
Wstęp: biletowany
Kup bilet: Kup/Rezerwuj
Cena biletu: 15 pln
Miejsce wydarzenia: Barbara, ul. Świdnicka 8B
Dodaj do kalendarza
  zobacz na mapie

Kiedy:
listopad 30, 2021@5:00 pm – 8:00 pm
2021-11-30T17:00:00+01:00
2021-11-30T20:00:00+01:00

Przed nami ostatnie w tym roku warsztaty z Olgą Budzan! Kwiaty i ptaki będą bohaterami grudniowego spotkania wokół hafciarskich tradycji Meksyku. W chłodny już wieczór, ale przy dźwiękach trąbek i gitar wyhaftujemy wyjątkowe serwetki. Przyjrzymy się także innym dziedzinom meksykańskiej sztuki i rzemiosła w dawnych i nowych wydaniach.

Będzie to spotkanie dla osób, które nie boją się koloru! 

Dla pewności – haft jest bardzo demokratyczną techniką – nie wymaga ani specjalistycznego sprzętu ani drogich materiałów. Łagodzi obyczaje i skołatane nerwy, uczy koncentracji, relaksuje i sprzyja rozmowom. Na chwilę zapomniany, dziś powraca w coraz ciekawszych, odświeżonych wersjach, a nasze spotkania w Barbarze są dla wszystkich, którzy chcą rozwinąć swoje umiejętności lub nauczyć się czegoś nowego. 

Kup bilet na warsztaty

Świat dookoła nas zmienia się bardzo szybko, a zmiany dotarły również do Barbary. Od września, aby wziąć udział w spotkaniu, należy zakupić bilet w cenie 15 zł. Sprzedaż odbywa się stacjonarnie – czyli w kasie w Barbarze oraz online TUTAJ  

Warsztaty poprowadzi Olga Budzan 

etnolożka i antropolożka kulturowa. Ukończyła również projektowanie tkanin na Gerrit rietveld Academie w Amsterdamie. Na co dzień zajmuje się ilustracją oraz szeroko pojętym rzemiosłem. Jest autorką ilustracji do powieści „Fanfik” Natalii Osińskiej wydanej przez Wydawnictwo Krytyki Politycznej oraz ilustracji do przewodnika „Dolnoślązacy” wydanego przez Muzeum Narodowe we Wrocławiu. Jej prace były publikowane na łamach „Rity Baum” oraz „Małego Formatu”. Jest autorką ilustracji do wydawnictw płytowych wrocławskiej fundacji Ważka. Współpracuje również z Pasażer Zine and Records. Pracuje również w Dziale Oświatowym wrocławskiego Muzeum Etnograficznego. 

Więcej o cyklu

W tym semestrze cyklu „Haftujemy!” będziemy nie tylko haftować, ale też szyć, a nawet szydełkować! Odkryjemy hafty rumuńskie i meksykańskie, stworzymy własne igielniki i kołnierzyki. Zagłębimy się również w temat tradycyjnych robót, a wszystko to przy akompaniamencie wyselekcjonowanej przez Olgę Budzan muzyki. 

- Czytaj także

p:42243