16.09.2020 Środa

Haftujemy!: „Robimy wystawę. Bunt mas cz.2” – warsztaty hafciarskie

Organizator: Strefa Kultury Wrocław
Data: 16.09.2020
Godzina: 17:00
Wstęp: wolny
Miejsce wydarzenia: Świdnicka 8B
Dodaj do kalendarza
  zobacz na mapie

Olga Budzan, fot. Marcin Szczygieł

warsztaty "Haftujemy", fot. Marcin Szczygieł

Kiedy:
wrzesień 16, 2020@5:00 pm – 8:00 pm
2020-09-16T17:00:00+02:00
2020-09-16T20:00:00+02:00
Gdzie:
Świdnicka 8B
50-438 Wrocław
Polska
Koszty:
Bez opłat

Poprzedni semestr hafciarskich spotkań w Barbarze został przerwany w marcu. Wówczas odkrywaliśmy temat tkaniny zaangażowanej. We wrześniu wracamy więc do pracy! Będzie to ponowna okazja do stworzenia dzieła reprezentującego zarówno każdego z osobna, jak i tworzącą grupę jako całość. Haftować będziemy o tym, co nas boli i złości. Do tamborków marsz, czas na bunt mas!

Spotkania i warsztaty powróciły do Barbary, zapraszamy do sprawdzenia programu kulturalnego tej jesieni!

Podczas tych warsztatów hafciarze i hafciarki wspólnie stworzą tkaninę, która stanie się częścią wystawy „Makatka wywrotowa” prezentującej współczesną polską makatkę zaangażowaną w Muzeum Etnograficznym we Wrocławiu.

Wstęp bezpłatny, na spotkanie obowiązują zapisy: TUTAJ (rozpoczynają się o 12:00, 9.09). 

Zajęcia poprowadzi: Olga Budzan

Urodzona w 1984 w Szczecinie. Ukończyła etnologię i antropologię kulturową na Uniwersytecie Wrocławskim oraz projektowanie tkanin na Gerrit Rietveld Academie w Amsterdamie. Na co dzień zajmuje się ilustracją oraz szeroko pojętym rzemiosłem. Jest autorką ilustracji do powieści „Fanfik” Natalii Osińskiej wydanej przez Wydawnictwo Krytyki Politycznej oraz ilustracji do przewodnika „Dolnoślązacy” wydanego przez Muzeum Narodowe we Wrocławiu. Jej prace były publikowane na łamach „Rity Baum” oraz „Małego Formatu”. Jest autorką ilustracji do wydawnictw płytowych wrocławskiej fundacji Ważka. Współpracuje również z Pasażer Zine and Records. Pracuje również w Dziale Oświatowym wrocławskiego Muzeum Etnograficznego.

Więcej o cyklu:

Haft łagodzi obyczaje i skołatane nerwy, uczy koncentracji, relaksuje i sprzyja rozmowom. W dodatku jest bardzo demokratyczną techniką – nie wymaga ani specjalistycznego sprzętu, ani drogich materiałów. Na chwilę zapomniany, dziś powraca w coraz ciekawszych, odświeżonych wersjach. Nasze spotkania są otwarte dla wszystkich, którzy chcą rozwinąć swoje umiejętności lub nauczyć się czegoś nowego. Podczas warsztatów odkryjemy motyw łączki, wykonamy własne broszki, a także zagłębimy się w świat haftu japońskiego. Spróbujemy stworzyć idealne wypełnienie, a efekty wrześniowego buntowniczego spotkania zaprezentujemy podczas wystawy „Makatka wywrotowa” w Muzeum Etnograficznym we Wrocławiu.

Program:

16.09 | Robimy wystawę: Bunt mas cz. 2 | zapisy od 9.09

7.10 | Haft jak z Instagrama: Łączka | zapisy od 30.09

21.10 | Moja broszka | zapisy od 14.10

18.11 | Hafty ze świata: Japonia | zapisy od 11.11

16.12 | Haft jak z Instagrama: Idealne wypełnienie cz. 2 | zapisy od 9.12

Może będziecie zainteresowani również jednym z pozostałych cykli, które odbywają się w Barbarze? Sprawdźcie je TUTAJ

 

- Czytaj także

Polecamy

Zobacz więcej