Login

Register

Login

Register

20.10.2021 Środa

Haftujemy! „Szyjemy igielnik” – warsztaty

Organizator: Strefa Kultury Wrocław
Data: 20.10.2021
Godzina: 17:00
Wstęp: biletowany
Kup bilet: Kup/Rezerwuj
Cena biletu: 15 zł
Miejsce wydarzenia: Barbara, ul. Świdnicka 8b
Dodaj do kalendarza
  zobacz na mapie

fot. Marcin Szczygieł

fot. Marcin Szczygieł

Kiedy:
październik 20, 2021@5:00 pm – 6:00 pm
2021-10-20T17:00:00+02:00
2021-10-20T18:00:00+02:00

Co powinien zawierać niezbędnik prawdziwych hafciarek i hafciarzy? Sprawdźcie już 20 października w Barbarze!

Oprócz naparstków, pięknych nożyczek w kształcie bociana, cieniowanych kordonków i innych niezwykłych gadżetów i dodatków, każda szanująca się hafciarka i każdy szanujący się hafciarz powinien mieć igielnik.

Podczas warsztatów z Olgą Budzan każdy z uczestników i uczestniczek uszyje swój własny igielnik, a następnie ozdobi go wyjątkowymi motywami hafciarskimi. Powstaną osobliwe, mięciutkie, puszyste, okrągłe, prostokątne, a przede wszystkim praktyczne poduszeczki na szpilki i igły. A żeby się zainspirować, przyjrzymy się przeróżnym igielnikom z całego świata. Uwaga, wszyscy wrócą do domu z wyjątkowym arcydziełem. I pamiętajcie – spotkania w Barbarze są otwarte dla wszystkich, którzy chcą rozwinąć swoje umiejętności lub nauczyć się czegoś nowego!

Kup bilet na warsztaty z szycia igielnika

Świat dookoła nas zmienia się bardzo szybko, a zmiany dotarły również do Barbary. Od września, aby wziąć udział w spotkaniu, należy zakupić bilet w cenie 15 zł. Sprzedaż odbywa się stacjonarnie – czyli w kasie w Barbarze oraz online na stronie: https://strefakultury.pl/kup-bilet/.

Zajęcia poprowadzi: Olga Budzan

Urodzona w 1984 w Szczecinie. Ukończyła etnologię i antropologię kulturową na Uniwersytecie Wrocławskim oraz projektowanie tkanin na Gerrit Rietveld Academie w Amsterdamie. Na co dzień zajmuje się ilustracją oraz szeroko pojętym rzemiosłem. Jest autorką ilustracji do powieści „Fanfik” Natalii Osińskiej wydanej przez Wydawnictwo Krytyki Politycznej oraz ilustracji do przewodnika „Dolnoślązacy” wydanego przez Muzeum Narodowe we Wrocławiu. Jej prace były publikowane na łamach „Rity Baum” oraz „Małego Formatu”. Jest autorką ilustracji do wydawnictw płytowych wrocławskiej fundacji Ważka. Współpracuje również z Pasażer Zine and Records. Pracuje również w Dziale Oświatowym wrocławskiego Muzeum Etnograficznego.

Więcej o cyklu:

Haft łagodzi obyczaje i skołatane nerwy, uczy koncentracji, relaksuje i sprzyja rozmowom. W dodatku jest bardzo demokratyczną techniką – nie wymaga ani specjalistycznego sprzętu, ani drogich materiałów. Na chwilę zapomniany, dziś powraca w coraz ciekawszych, odświeżonych wersjach. W tym semestrze cyklu „Haftujemy!” będziemy nie tylko haftować, ale też szyć, a nawet szydełkować! Odkryjemy hafty rumuńskie i meksykańskie, stworzymy własne igielniki i kołnierzyki. Zagłębimy się również w temat tradycyjnych robót, a wszystko to przy akompaniamencie wyselekcjonowanej przez Olgę Budzan muzyki.

Warsztaty odbywają się w wybrane środy o godzinie 17:00, by wziąć udział w zajęciach, należy zakupić bilet w cenie 15 zł. Sprzedaż odbywa się stacjonarnie – czyli w kasie w Barbarze oraz online: TUTAJ.

Program:

20.10 | Szyjemy igielnik | kup bilet!
10.11 | Haftujemy z „Ja to zrobię. Pismem poświęconym robotom ręcznym” | sprzedaż biletów rusza 27.10
1.12 | Hafty ze świata: niezły Meksyk | sprzedaż biletów rusza 17.11

- Czytaj także

Popularne wydarzenia

Zobacz więcej
28.10.2021

ŻÓŁĆ – koncert

Klubokawiarnią Recepcja
ul. Ruska 46 A
50-079 Wrocław
Zobacz na mapie
9.11.2021

Dogrywki: WaluśKraksaKryzys – spotkanie z artystą

Barbara, ul. Świdnicka 8b + online Zobacz na mapie
p:41487