24.10.2018 Środa

październik 24, 2018 – listopad 7, 2018 całodniowy
2018-10-24T00:00:00+02:00
2018-11-08T00:00:00+01:00

Zapraszamy na wystawę haftów, które są efektami warsztatów Haftujemy prowadzonych w Barbarze przez Olgę Budzan! Wernisaż 24 października o 18:00 w Recepcji (ul. Ruska 46).

O wystawie:

Znamy się i lubimy. Niektórzy z nas dopiero zaczynają haftować, inni robią to od wielu lat. Jesteśmy w różnym wieku i mamy różne doświadczenia życiowe. Większość z nas to kobiety, ale zaglądają do nas także mężczyźni. Haftujemy razem, choć haft to jedynie pretekst do czegoś znacznie ważniejszego. To pretekst do spotkania i rozmowy (nie tylko o kordonkach).

Jest to nasza pierwsza wystawa – w ten sposób chcemy podsumować wspólną pracę. W Recepcji będziecie mogli zobaczyć próby opisania naszego życia poprzez medium, jakim jest haft. Każda z prac to próba przełożenia naszych myśli i emocji na język barw i ściegów na płótnie.

O cyklu Haftujemy:

Haft jest bardzo demokratyczną techniką – nie wymaga ani specjalistycznego sprzętu ani drogich materiałów. Łagodzi obyczaje i skołatane nerwy, uczy koncentracji, relaksuje i sprzyja rozmowom. W dzisiejszych czasach obserwujemy renesans rzemiosła i uważamy, że powrót do haftu doskonale wpisuje się w ten nurt.
Nasze spotkania odbywają się w Barbarze od września 2017 roku i są otwarte dla wszystkich, którzy chcą rozwinąć swoje umiejętności lub nauczyć się czegoś nowego. W trakcie zajęć poruszamy tematy takie jak art brut, tradycyjny strój Huipil, recykling i upcykling, a nawet haftowanie znanych wrocławskich neonów. Poznamy zarówno współczesne jak i tradycyjne techniki, literaturę specjalistyczną i konteksty funkcjonowania haftu we współczesnym świecie.

Co przed nami?

7.11 | Hafty ze świata. Huipil, czyli noś się jak Frida
5.12 | Coś nowego, coś starego

Udział w warsztatach jest bezpłatny, obowiązują zapisy: haftujemy@strefakultury.pl
Zajęcia odbywają się w godzinach 17:00-20:00 w Barbarze (ul. Świdnicka 8B).