Login

Register

Login

Register

10.11.2021 Środa

Haftujemy z „Ja to zrobię” – warsztaty haftu

Organizator: Strefa Kultury Wrocław
Data: 10.11.2021
Godzina: 17:00
Wstęp: biletowany
Kup bilet: Kup/Rezerwuj
Cena biletu: 15 zł
Miejsce wydarzenia: Barbara, ul. Świdnicka 8b
Dodaj do kalendarza
  zobacz na mapie

Okładka magazynu "Ja to zrobię"

fot. Marcin Szczygieł

Kiedy:
listopad 10, 2021@5:00 pm – 6:00 pm
2021-11-10T17:00:00+01:00
2021-11-10T18:00:00+01:00

Hafciarze i hafciarki, zapraszamy na przedostatnie w tym roku warsztaty z Olgą Budzan!

Tym razem zainspirujemy się wyjątkową gazetą! „Ja to zrobię. Pismo poświęcone robotom ręcznym” to przedwojenny magazyn poświęcony temu, co tygrysy lubią najbardziej, czyli haftowi, koronce, szydełkowaniu i tym podobnym szlachetnym zajęciom.

Jeśli kochacie art deco i robótki ręczne, przyjdźcie koniecznie! Na spotkaniu będziemy wykonywać motywy dodawane do magazynu. Będzie pięknie, tradycyjnie i z klasą! Olga, prowadząca zajęcia, zapowiada super podróż w czasie i zapewnia, że każdy wróci do domu z wyjątkowym arcydziełem. Pamiętajcie – spotkania w Barbarze są otwarte dla wszystkich, którzy chcą rozwinąć swoje umiejętności lub nauczyć się czegoś nowego!

Kup bilet na hafciarskie warsztaty

Świat dookoła nas zmienia się bardzo szybko, a zmiany dotarły również do Barbary. Od września, aby wziąć udział w spotkaniu, należy zakupić bilet w cenie 15 zł. Sprzedaż odbywa się stacjonarnie – czyli w kasie w Barbarze oraz online TUTAJ.

Zajęcia poprowadzi: Olga Budzan

Urodzona w 1984 w Szczecinie. Ukończyła etnologię i antropologię kulturową na Uniwersytecie Wrocławskim oraz projektowanie tkanin na Gerrit Rietveld Academie w Amsterdamie. Na co dzień zajmuje się ilustracją oraz szeroko pojętym rzemiosłem. Jest autorką ilustracji do powieści „Fanfik” Natalii Osińskiej wydanej przez Wydawnictwo Krytyki Politycznej oraz ilustracji do przewodnika „Dolnoślązacy” wydanego przez Muzeum Narodowe we Wrocławiu. Jej prace były publikowane na łamach „Rity Baum” oraz „Małego Formatu”. Jest autorką ilustracji do wydawnictw płytowych wrocławskiej fundacji Ważka. Współpracuje również z Pasażer Zine and Records. Pracuje również w Dziale Oświatowym wrocławskiego Muzeum Etnograficznego.

Więcej o cyklu:

Haft łagodzi obyczaje i skołatane nerwy, uczy koncentracji, relaksuje i sprzyja rozmowom. W dodatku jest bardzo demokratyczną techniką – nie wymaga ani specjalistycznego sprzętu, ani drogich materiałów. Na chwilę zapomniany, dziś powraca w coraz ciekawszych, odświeżonych wersjach. W tym semestrze cyklu „Haftujemy!” będziemy nie tylko haftować, ale też szyć, a nawet szydełkować! Odkryjemy hafty rumuńskie i meksykańskie, stworzymy własne igielniki i kołnierzyki. Zagłębimy się również w temat tradycyjnych robót, a wszystko to przy akompaniamencie wyselekcjonowanej przez Olgę Budzan muzyki.

Warsztaty odbywają się w wybrane środy o godzinie 17:00, by wziąć udział w zajęciach, należy zakupić bilet w cenie 15 zł. Sprzedaż odbywa się stacjonarnie – czyli w kasie w Barbarze oraz online: TUTAJ.

Program:

10.11 | Haftujemy z „Ja to zrobię” | kup bilet!
1.12 | Hafty ze świata: niezły Meksyk | sprzedaż biletów rusza 17.11

- Czytaj także

p:41745