8.04.2020 Środa

Haftujemy: Zaczynamy od zera | premiera lekcji online

Organizator: Strefa Kultury Wrocław, PIK Wrocław, Muzeum Etnograficzne we Wrocławiu
Data: 8.04.2020
Godzina: 17:00
Wstęp: wolny
Miejsce wydarzenia: www.facebook.pl/barbarakultura.pl/
Dodaj do kalendarza
  zobacz na mapie

fot. Marcin Szczygieł

Kiedy:
kwiecień 8, 2020@5:00 pm – 6:00 pm
2020-04-08T17:00:00+02:00
2020-04-08T18:00:00+02:00

Niezwykłe okoliczności sprawiły, że niemożliwa jest kontynuacja spotkań przy Świdnickiej 8b, w związku z czym Olga Budzan postanowiła działać. Jest to internetowa kontynuacja jej wcześniejszych działań w Barbarze i w Muzeum Etnograficznym we Wrocławiu, gdzie pracuje na co dzień. Pragnąc połączyć cykle, które prowadzi w obu instytucjach, czyli Haftujemy! i Hafty  w ogródku, chce wyjść naprzeciw uczestnikom dotychczasowych spotkań tworząc cykl lekcji online przeznaczonych, jak zawsze, dla amatorów i nie tylko. Mamy nadzieję, że pomożemy Wam znaleźć szlachetną i pożyteczną rozrywkę w tych trudnych dniach!

Podczas tej lekcji będzie się można dowiedzieć niemal wszystkiego na temat tkanin, igieł, tamborków, mulin, kordonków oraz naparstków. Warsztat przybliży także kwestie związane z podstawowymi ściegami oraz ich zastosowaniem. Będzie to również okazja do zapoznania się z niezwykłą kolekcją tkanin znajdujących się w Muzeum Etnograficznym we Wrocławiu. Dodatkową atrakcją będą wzory motywów hafciarskich (dostępne do wydruku w linku pod wideo), dzięki którym będzie można wykonać w domu własną makatkę z kuchareczką! 

Lekcję online będzie można obejrzeć na facebookowym profilu Barbary. Kolejny odcinek już 15 kwietnia!

Zajęcia poprowadzi Olga Budzan

Urodzona w 1984 w Szczecinie. Ukończyła etnologię i antropologię kulturową na Uniwersytecie Wrocławskim oraz projektowanie tkanin na Gerrit Rietveld Academie w Amsterdamie. Na co dzień zajmuje się ilustracją oraz szeroko pojętym rzemiosłem. Jest autorką ilustracji do powieści „Fanfik” Natalii Osińskiej wydanej przez Wydawnictwo Krytyki Politycznej oraz ilustracji do przewodnika „Dolnoślązacy” wydanego przez Muzeum Narodowe we Wrocławiu. Jej prace były publikowane na łamach „Rity Baum” oraz „Małego Formatu”. Jest autorką ilustracji do wydawnictw płytowych wrocławskiej fundacji Ważka. Współpracuje również z Pasażer Zine and Records. Pracuje również w Dziale Oświatowym wrocławskiego Muzeum Etnograficznego.

Więcej o cyklu:

Haft łagodzi obyczaje i skołatane nerwy, uczy koncentracji, relaksuje i sprzyja rozmowom. W dodatku jest bardzo demokratyczną techniką – nie wymaga ani specjalistycznego sprzętu, ani drogich materiałów. Na chwilę zapomniany, dziś powraca w coraz ciekawszych, odświeżonych wersjach. Nasze spotkania są otwarte dla wszystkich, którzy chcą rozwinąć swoje umiejętności lub nauczyć się czegoś nowego. W czasach pandemii zajmiemy się podstawami haftu, poznamy sposoby na idealne wypełnienie, a także odkryjemy świat haftów literackich, a wszystko dzięki dedykowanym lekcjom online.

Program:
8.04 | Zacznijmy od zera | premiera
15.04 | Haft jak z instagrama | odcinek 2
6.05 | Haftujemy: Haft literacki | odcinek 3

Partnerem jest Muzeum Etnograficzne we Wrocławiu.  

- Czytaj także

Polecamy

Zobacz więcej