25.09.2022 Niedziela

IMPART DZIECIOM: spektakl „Eliksir Mądrości”

Data: 25.09.2022
Cena biletu: 20 zł

fot. archiwum teatru

wrzesień 25, 2022@12:00 pm – 1:00 pm
2022-09-25T12:00:00+02:00
2022-09-25T13:00:00+02:00

IMPART DZIECIOM zaprasza na pełen humoru, ekspresyjny spektakl o geniuszu drzemiącym w każdym z nas w wykonaniu Teatru Wariate.

W pewnym domowym laboratorium ekscentryczny profesor Eugeniusz od lat próbuje stworzyć wynalazek swojego życia. We wszystkich szalonych próbach wiernie asystuje mu jego gosposia Zofia.

Niestety, żaden z wynalazków profesora nie działa jak należy.

Profesor, zdruzgotany i przeświadczony o swoim braku talentu, postanawia wreszcie wyhodować Sztuczną Inteligencję. Dzięki niej umysł profesora mógłby zabłysnąć genialną twórczą inwencją.

Jednak zadanie wcale nie jest łatwe, nawet przy użyciu starego wynalazku profesora – Wielofunkcyjnego Robota Kuchennego „Alberta”. Może próba wyciśnięcia eliksiru mądrości ze Sztucznej Inteligencji przybliży profesora do upragnionego celu?

IMPART DZIECIOM to zainicjowany w 2021 cykl wyjątkowych spektakli, których nie da się zobaczyć w komercyjnych teatrach, prezentujących wysokie walory artystyczne i edukacyjne. Repertuar cyklu tworzą przedstawienia wybranych zespołów teatralnych z całej Polski. Najmłodsi widzowie mają okazję zapoznać się z różnymi technikami lalkowymi, formami scenicznymi, często z udziałem przedmiotów codziennego użytku, które ożywając w rękach aktorów snują swoje historie rozbudzając dziecięcą wyobraźnię i tworząc przekaz dotyczący norm i wartości. Nie brakuje wśród nich opowieści o współczesnym świecie, przełożonych na język dzieci.