29.05.2022 Niedziela

IMPART DZIECIOM: spektakl „O mędrcach i głupcach”

Data: 29.05.2022
Cena biletu: 20 zł
Miejsce wydarzenia: Impart, scena w podwórku, ul. Mazowiecka 17

fot. Michalina Gierasimiuk

maj 29, 2022@12:00 pm – 1:00 pm
2022-05-29T12:00:00+02:00
2022-05-29T13:00:00+02:00

29 maja na scenie w podwórku Impartu zobaczymy spektakl „O mędrcach i głupcach” w ramach cyklu IMPART DZIECIOM!

Opowieści, bajki i przypowiastki z pięciu stron świata, o tym, że nie zawsze ten jest mądry, kto nosi długą brodę, stroi poważne miny, a usta ma pełne skomplikowanych słów.
I nie ten jest głupi, kto nie postępuje jak wszyscy.

Opowiemy o pewnym chłopcu, jego trzech podłych braciach i kulawym cielaczku.
O marudzie, który nie mógł znaleźć swojego szczęścia. O chłopaku, który chciał poznać największą mądrość.

Jest to spektakl w nurcie sztuki opowiadania, z żywą muzyką.

Opowieści mają to do siebie, że pozwalają nam wspólnie wędrować, towarzyszyć bohaterom, zwiedzać nieznane kraje, śpiewać, czarować…
I do tego właśnie Was zapraszamy.

Scenariusz, koncepcja, opracowanie i muzyka: Katarzyna Jackowska-Enemuo

Czas trwania: ok. 1h

Wiek widzów: 6+

Wykonawcy: Katarzyna Jackowska-Enemuo: opowieści, śpiew, akordeon

Mateusz Szemraj: cymbały, oud, saz

IMPART DZIECIOM to zainicjowany w 2021 cykl wyjątkowych spektakli, których nie da się zobaczyć w komercyjnych teatrach, prezentujących wysokie walory artystyczne i edukacyjne. Repertuar cyklu tworzą przedstawienia wybranych zespołów teatralnych z całej Polski. Najmłodsi widzowie mają okazję zapoznać się z różnymi technikami lalkowymi, formami scenicznymi, często z udziałem przedmiotów codziennego użytku, które ożywając w rękach aktorów snują swoje historie rozbudzając dziecięcą wyobraźnię i tworząc przekaz dotyczący norm i wartości. Nie brakuje wśród nich opowieści o współczesnym świecie, przełożonych na język dzieci.