4.02.2024 Niedziela

IMPART DZIECIOM: spektakl „Złodziej Czasu”

Organizator: Strefa Kultury Wrocław
Data: 4.02.2024
Godzina: 12:00
Wstęp: biletowany
Kup bilet: Kup/Rezerwuj
Cena biletu: 25 zł
Wiek dzieci: 6+
Czas trwania spektaklu: około 60 min.
Miejsce wydarzenia: Impart Centrum, ul. Piłsudskiego 19
Dodaj do kalendarza
  zobacz na mapie

fot. Grzegorz-Koczubaj

fot. Grzegorz-Koczubaj

Kiedy:
luty 4, 2024@12:00 pm – 1:00 pm
2024-02-04T12:00:00+01:00
2024-02-04T13:00:00+01:00

Cykl IMPART DZIECIOM zaprasza 4 lutego na spektakl pt. „Złodziej Czasu” w wykonaniu Zdrojowego Teatru Animacji w Jeleniej Górze imienia Bogdana Nauki. Spektakl to wciągająca historia pełna czarów i magii, gdzie publiczność przeniesie się do świata baśni opowiadającej o walce dobra ze złem.

Przedstawienie „Złodziej Czasu” jest niezwykłą opowieścią zagłębiającą się w czas i wszystko, co się z nim wiąże: przemijaniem, traceniem go, czy walką z jego ucieczką. Historia zaczyna się niewinnie. Mała dziewczynka spędza ferie u swoich dziadków, w ich starym, skrzypiącym i dziwnie pachnącym domu. Stoi tam olbrzymi zegar i bardzo prędko okazuje się, że to nie jest normalny zegar, tak jak dziadek nie jest zwyczajnym dziadkiem, a babcia zwyczajną babcią. Opowiedziana na dobranoc historia o złośliwym chłopcu, żyjącym w odległej Krainie Czasu, nazywanym przez dziadka Złodziejem Czasu wyzwala całą lawinę przygód. Mała dziewczynka dostaje się do tej krainy, ale to dopiero początek kłopotów, które niechcący uruchamia. Będzie musiała zmierzyć się z owym chłopcem, aby uratować dziadkowi czas, który ten chce mu ukraść. Podczas spektaklu publiczność przekona się także, kim naprawdę jest babcia i co kryło się we wnętrzu starego zegara.

Spektakl adresowany jest do dzieci od sześciu lat, ale teatr zachęca do oglądania go całą rodziną, gdyż stanowi doskonały pretekst do rozmów z dziećmi na temat czasu i wszystkiego, co się z tym wiąże.

Reżyseria: Waldemar Wolański

Scenografia: Joanna Hrk

Muzyka: Krzysztof Dzierma

Projekcja filmowa: Aleksandra Chrapowicka

Aktorzy: Aga Ejsmont, Dorota Korczycka-Bąblińska, Lidia Lisowicz, Rafał Ksiądzyna, Sylwester Kuper, Sławomir Mozolewski

Inspicjent: Jakub Gierak

Realizator oświetlenia: Maciej Januszkiewicz

Realizator dźwięku: Szymon Mackiewicz

IMPART DZIECIOM to zainicjowany w 2021 cykl wyjątkowych wydarzeń familijnych, który swoje korzenie budował na scenie przy ul. Mazowieckiej 17. W 2023 roku przyszła pora na rozwój. Na wydarzenia zapraszamy do Impart Centrum przy ul. Piłsudskiego 19, czyli nowej przestrzeni Strefy Kultury Wrocław. W repertuarze znajdują się koncerty dla małych i dużych, ale także spektakle, których nie da się zobaczyć w komercyjnych teatrach, prezentujących wysokie walory artystyczne i edukacyjne. Repertuar cyklu tworzą przedstawienia wybranych zespołów teatralnych i muzycznych z całej Polski.

- Czytaj także

Polecamy

Zobacz więcej