9.09.2022 Piątek

IV Dolnośląski Festiwal Improwizacji Teatralnej DOLi – dzień drugi

Organizator: Strefa Kultury Wrocław
Data: 9.09.2022
Godzina: 18:00
Wstęp: biletowany
Kup bilet: Kup/Rezerwuj
Cena biletu: 45 zł
Miejsce wydarzenia: Impart, scena w podwórku, ul. Mazowiecka 17
Dodaj do kalendarza
  zobacz na mapie
Kiedy:
wrzesień 9, 2022@6:00 pm – 9:30 pm
2022-09-09T18:00:00+02:00
2022-09-09T21:30:00+02:00

Rozpoczęciem drugiego dnia festiwalu będzie “Spektakl z…” – improwizatorzy z różnych grup z całej Polski grać będą sceny do inspiracji, które otrzymają od tajemniczego gościa specjalnego.

Następnie na scenie zobaczymy “Egzamin do szkoły teatralnej” – czyli komediową wariację na temat zadań egzaminacyjnych, które muszą przechodzić kandydaci do szkół artystycznych. Aktorzy z Teatru Muzycznego Capitol będą zadawali zadania aktorskie improwizatorom, a oni na podstawie tych inspiracji zagrają serię krótkich scen.

Spektaklem zamykającym wieczór będzie “Benefis” wymyślonej przez publiczność fikcyjnej postaci. Zobaczymy muzyczny przegląd jej całego życia (ważnych momentów), które na bieżąco śpiewający improwizatorzy będą uzupełniać anegdotami i ciekawostkami zaczerpniętymi od widowni. Czyli zaskakujące, muzyczne show kierowane sugestiami publiczności.

DODATKOWE INFORMACJE:
Bilet piątkowy zapewnia wstęp do Klubu Festiwalowego podczas tego wieczoru.

Bilet specjalny ze słuchawkami i odbiornikiem kosztuje 15 zł.

Dwa pierwsze spektakle będą opatrzone audiodeskrypcją dla osób niewidomych oraz słabowidzących. W celu zarezerwowania biletu ze słuchawkami i odbiornikiem prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem 535 922 552 lub mailowy festiwaldoli@gmail.com

Czwarta edycja Dolnośląskiego Festiwalu Improwizacji Teatralnej DOLi odbywać się będzie w dniach 8-11 września 2022. Festiwal powstał w 2018 roku. Został zainicjowany przez Joannę i Artura Jóskowiaków, wrocławskich improwizatorów znanych z występów w grupie Improkracja. Pierwsza edycja odbyła się w klubie Firlej, a na scenie można było zobaczyć znane grupy ze stolicy Dolnego Śląska. Od tego czasu festiwal nabrał rozmachu i na stałe wpisał się do kulturalnego kalendarza Wrocławia.

Tegoroczna odsłona festiwalu przewiduje aż cztery dni pełne improwizacji, podczas których wystąpią, w mieszanych składach, improwizatorki i improwizatorzy z całej Polski, a także aktorzy z wrocławskich scen teatralnych. Wszystkie spektakle odbywać się będą w Imparcie, na Scenie w Podwórku. W programie nie zabraknie również warsztatów dla improwizatorów, którzy będą mogli pod okiem profesjonalistów rozwijać swoje umiejętności w swobodnej i twórczej atmosferze. 

Misja festiwalu DOLi pozostaje niezmienna od pierwszej edycji – to rozpowszechnianie teatru improwizacji w świadomości dolnośląskich widzów oraz promowanie Wrocławia jako ważnego ośrodka improwizacji w kraju. 

Aspektem odróżniającym DOLi od pozostałych tego typu wydarzeń w Polsce jest łączenie przedstawicieli różnych dziedzin kultury w oryginalnych projektach i integrowanie ludzi sceny we wspólnym dziele “tu i teraz”.

Tagi:

Impart

- Czytaj także

Polecamy

Zobacz więcej