18.04.2018 Środa

kwiecień 18, 2018@7:00 pm – 8:00 pm
2018-04-18T19:00:00+02:00
2018-04-18T20:00:00+02:00

Teatr Piosenki zaprasza na kolejny wieczór z lubianego cyklu koncertowego Przed premierą.

Przypomnijmy, że są to artystyczne spotkania, których bohaterami są najzdolniejsi polscy wykonawcy młodego pokolenia, znakomicie sprawdzający się w repertuarze piosenki artystycznej, literackiej, aktorskiej.
Zgromadzona w sali kameralnej publiczność ma okazję zapoznać się z interesującymi interpretacjami piosenki artystycznej najlepiej zapowiadających się młodych wykonawców, którzy już w niedalekiej przyszłości mogą stanowić czołówkę polskiej sceny – nie tylko muzycznej.

Gospodarzem comiesięcznych wieczorów – zapraszającym i osobiście prezentującym wykonawców – jest wybitny znawca tego gatunku piosenki Bogusław Sobczuk.

W roli głównej podczas kwietniowego wieczoru wystąpi Jan Marczewski.

Jan Marczewski, lat 27, Student V roku Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie (dawna PWST). Od tego sezonu członek zespołu Teatru Współczesnego w Warszawie. Występuje w spektaklu dyplomowym „Do DNA” w reż. Ewy Kaim, który był wielokrotnie nagradzany na polskich i zagranicznych festiwalach, m.in. w Warszawie, Krakowie, Łodzi, Brnie, Cieszynie i Tarnowie.

Przed pójściem do szkoły teatralnej ukończył studia licencjackie ze Stosunków Międzynarodowych na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego. Jest dwukrotnym stypendystą Małopolskiej Fundacji Stypendialnej Sapere Auso i Rektora PWST. Grał koncerty z piosenkami Leonarda Cohena, a wcześniej śpiewał i grał na gitarze na ulicach Warszawy, Krakowa i Londynu.

Tagi: