29.04.2018 Niedziela

kwiecień 29, 2018@11:00 pm
2018-04-29T23:00:00+02:00
2018-04-29T23:15:00+02:00

Zdobywcy zeszłorocznego Grand Prix Festiwalu Jazzu nad Odrą, młoda formacja, wywodząca się z Akademii Muzycznej w Katowicach. Jej lider – Adam Jarzmik – jest absolwentem klasy fortepianu oraz studentem kompozycji i aranżacji na katowickiej uczelni. Kwintet nazywa zespołem swoich marzeń, choć formacja powstała z przypadku, w czasie, gdy pianista potrzebował zespołu akompaniującego do wykonania utworów jego autorstwa w ramach II Międzynarodowego Konkursu na Kompozycję Jazzową w Katowicach. Jarzmik otrzymał wówczas nagrodę publiczności, a muzycy postanowili, że na tym istnienie kwintetu się nie skończy. Jak piszą sami członkowie zespołu: lubią rywalizować w konkursach – dzięki dotychczasowym działaniom formacja zebrała pokaźną kolekcję nagród i dyplomów. Zespół wystąpi z gościnnym udziałem Mike’a Moreno, amerykańskiego gitarzysty, który był jedną z inspiracji lidera kwintetu w czasie pracy nad debiutanckim albumem.

Skład:

Adam Jarzmik – piano