11.08.2019 Niedziela

sierpień 4, 2019@5:00 pm – 7:00 pm
2019-08-04T17:00:00+02:00
2019-08-04T19:00:00+02:00

Przed nami pierwsze spotkanie „Kampanii cukrowej na Klecinie” podczas której na nowo odkryjemy historię osiedla! W niedzielne popołudnie wyruszymy w podróż w czasie, by odnaleźć dawne ważne miejsca na podstawie archiwalnych zdjęć.

„Kampania cukrowa na Klecinie” to projekt mający na celu uchowanie od zapomnienia wspomnień mieszkańców dzielnicy, którzy pamiętają ją jeszcze jako wioskę pod Wrocławiem z działającą cukrownią, która wypełniała mieszkańcom każdą strefę życia nie tylko pracą ale także zawodami strażackimi czy sekcją motocyklową. Stara Klecina to miejsce z przyjezdnym kinem, meczami piłki nożnej na Dożynkowej, kolejką wąskotorową do Sobótki i osiedlowym domem kultury, gdzie odbywały się tańce i sąsiedzkie zabawy.

4 sierpnia zapraszamy na spacer fotograficzno-historyczny po osiedlu, podczas którego udamy się w podróż w czasie i odnajdziemy miejsca na podstawie starych zdjęć. Fotografia to sztuka, która pozwala nam zatrzymać upływający czas – dzięki niej porównamy jak zmieniła się Klecina na przestrzeni lat. Podczas spaceru omówimy także techniczne aspekty wykonywania zdjęć oraz uwiecznimy obecne czasy w kadrze. Podsumowaniem projektu będzie wystawa zestawiająca te same miejsca na dawnej i obecnej Klecinie 1 września w Parku Migdałowym.

To tylko jedno z kilku zaplanowanych spotkań. Pod koniec sierpnia zagramy też we wspólnie stworzoną grę miejską, „W poszukiwaniu cukrowego buraka”, posłuchamy wspomnień pierwszych, powojennych mieszkańców na słuchowisku w parku Migdałowym, zasmakujemy cukierków z melasy i dżemu z brukwi na warsztatach kulinarnych oraz zobaczymy, jak przez lata zmieniała się sama dzielnica na wystawie zdjęć w Parku.

Na spacer obowiązują zapisy pod adresem: kampaniacukrowa.klecina@gmail.com

Harmonogram „Kampanii cukrowej”:
4.08 i 11.08| 17:00-19:00
spacer fotograficzno-historyczny (brak ograniczeń wiekowych i sprzętowych)
ul. J. Supińskiego, przed bramą do dawnej Cukrowni
prowadzenie: Róża Szerement i Maria Smolarek

28.08 | 17:30
warsztaty tworzenia tajemniczych skrzynek do gry miejskiej (dla dzieci od 8 lat)
Park Migdałowy
prowadzenie: Magdalena Podgórska

31.08 | 11:00-13:00
warsztaty kulinarne Frykasy z melasy (brak ograniczeń wiekowych)
Studio warsztatowe i kawiarnia Foks (Krzycka 83c/1c)
prowadzenie: Bogusia Smolarek

1.09
17:00-19:00 | Klecińska gra osiedlowa „W poszukiwaniu cukrowego buraka” (mile widziane rodziny, dzieci i przyjaciele!)
19:00-21:00 | Klecińskie słuchowisko z historią w tle, finał gry osiedlowej, smakowanie frykasów z melasy, wystawa zdjęć starej i nowej Kleciny
Park Migdałowy