26.11.2023 Niedziela

Kobietostan: „Nowy wspaniały bunt” – pokaz performatywny

Organizator: Strefa Kultury Wrocław
Data: 26.11.2023
Godzina: 18:00
Wstęp: biletowany
Kup bilet: Kup/Rezerwuj
Cena biletu: 30 zł (normalny), 20 zł (ulgowy)
Miejsce wydarzenia: Firlej, Grabiszyńska 56
Dodaj do kalendarza
  zobacz na mapie
Kiedy:
listopad 26, 2023@6:00 pm – 7:00 pm
2023-11-26T18:00:00+01:00
2023-11-26T19:00:00+01:00

Strefa Kultury Wrocław zaprasza 26 listopada do Firleja na pokaz performatywny „Nowy wspaniały bunt” w reżyserii Agnieszki Bresler. Scenariusz napisany został przez Martynę Dębowską na podstawie książki Magdaleny Mikołajczyk „Jestem dość” oraz tekstów własnych uczestniczek warsztatów.

Grupa kobiet spotykała się co tydzień w poszukiwaniu nowej formy buntu. Próbowały już wszystkiego. Szukały wzajemnych połączeń. Wyrażały złość i gniew. Napisały nawet stand-up. Jak będzie trzeba, zatańczą, zaśpiewają, rozbiorą się. Albo i nie. O tym też jest ich bunt. To opowieść o byciu wystarczającą, o byciu dość. „Nowy wspaniały bunt” jest wydarzeniem performatywnym powstałym na bazie twórczych warsztatów rozwojowych dla kobiet prowadzonych od marca 2023 roku w siedzibie Stowarzyszenia Żółty Parasol przez członkinie Kolektywu Kobietostan. 

Kolektyw Kobietostan to grupa, której misją jest docieranie do miejsc społecznego wykluczenia, działanie na rzecz społecznej inkluzji i równouprawnienia oraz przeciwdziałanie dyskryminacji ze względu na płeć czy status społeczny. Swoimi działaniami przywracają głos osobom narażonym na wykluczenie społeczne czy znajdującym się w trudnej sytuacji, a więc wszystkim tym, których głosu brakuje w bieżącym publicznym dyskursie. Pracują przede wszystkim w zakładach karnych i poprawczych. Prowadzą cykliczne warsztaty dedykowane kobietom, podczas których powołują do życia wspierające się, żeńskie wspólnoty, dające przestrzeń wytchnienia od społecznych oczekiwań, kapitalistycznego pędu i patriarchalnych nacisków.

Reżyseria: Agnieszka Bresler

Scenariusz: Martyna Dębowska na podstawie książki „Jestem dość” Magdaleny Mikołajczyk oraz tekstów własnych uczestniczek warsztatów

Występują: Monika Ciesielska, Ula Gałązka, Anna Gąsiorek, Natalia Grzegorzek, Olga Jaśkiewicz, Anna Jurkowska, Joanna Kondak, Katarzyna Łukojko, Justyna Murańska, Bożena Ruta-Tomaniak, Monika Węgrzyn, Diana Wolińska

Dofinansowano ze środków Gminy Wrocław w ramach drugiej edycji projektu Teatr – przestrzeń spotkania.

- Czytaj także

Polecamy

Zobacz więcej