16.03.2018 Piątek

marzec 16, 2018@5:00 pm
2018-03-16T17:00:00+01:00
2018-03-16T17:15:00+01:00

Bez Konkursu nie byłoby Przeglądu Piosenki Aktorskiej. To właśnie Konkurs – cztery dekady temu – dał początek wrocławskiemu festiwalowi. W Konkursie debiutowało wiele wybitnych osobowości muzycznych, tu też miały miejsce premierowe wykonania utworów, które później stały się klasyką gatunku.Z dbałości o poziom repertuarowy i szacunek dla tradycji PPA wymagamy, żeby co najmniej jedna z przygotowanych na konkurs piosenek pochodziła z tzw. Kanonu Piosenki Aktorskiej. Kanon obejmuje twórczość Jacques’a Brela, Bertolta Brechta, Nicka Cave’a, Leonarda Cohena, Serge’a Gainsbourga, Jonasza Kofty, Wojciecha Młynarskiego, Czesława Niemena, Agnieszki Osieckiej, Jeremiego Przybory, Toma Waitsa, Kurta Weilla, Włodzimierza Wysockiego i piosenki z repertuaru Edith Piaf.

II etap – występ przed publicznością PPA
16 marca 2018 – Impart
Prowadzi Sambor Dudziński, aktor, muzyk multiinstrumentalista, laureat Dyplomu Mistrzowskiego Kapituły im. Aleksandra Bardiniego
Występują (tu wymienieni w kolejności alfabetycznej):
Beata Banasik – wokalistka, laureatka wielu konkursów piosenki
Miruna Chypś
– wokalistka, laureatka 22. OFPA w Rybniku; mieszka w Warszawie
Wojciech Dereń
 – aktor Cloud Theatre i Teatru Neon z Wrocławia
Małgorzata Kozłowska – AT w Warszawie
Emilia Kudra – aktorka Teatru im. Stefana Jaracza i Teatru V6 w Łodzi
Stanisław Linowski – student AST w Krakowie