13.06.2021 Niedziela

czerwiec 13, 2021@12:00 pm – 1:00 pm
2021-06-13T12:00:00+02:00
2021-06-13T13:00:00+02:00

„Krawiec Niteczka” to spektakl, który powstał w oparciu o opowiadanie Kornela Makuszyńskiego. Jest to historia dzielnego krawca, który po wielu fascynujących przygodach dociera do Pacanowa i ratuje miasteczko przed potopem zaszywając dziurę w niebie. Po tak bohaterskim czynie Krawiec Niteczka zostaje królem Pacanowa i mężem pięknej królewny.

Spektakl jest niezwykle pomysłowym monodramem powstałym w oparciu o techniki teatru lalek. Skrzy się dowcipem i ciekawymi rozwiązaniami inscenizacyjnymi. Jest pochwałą przyjaźni i wytrwałego dążenia do celu. Przedstawienie trwa ok. 50 min i znakomicie bawi widzów w każdym wieku, choć adresowany jest do widowni dziecięcej.

Spektakl doceniony przez recenzentów i krytyków teatralnych został wyróżniony na III Międzynarodowym Festiwalu Solistów Lalkarzy, nagrodzony na X Międzynarodowych Toruńskich Spotkaniach Teatrów Lalek, jest zapraszany na festiwale i przeglądy sztuki teatralnej dla dzieci, nie tylko w kraju.

Spektakl jest zawsze entuzjastycznie przyjmowany przez widzów , cieszy pogodnym dowcipem i wzrusza ciepłym klimatem.

Reżyseria: Małgorzata Wolańska

Muzyka: Bogdan Dowlasz