Login

Register

Login

Register

17.02.2018 Sobota

Kuchnia dla opornych: „Słodkie na okrągło” – warsztaty

Organizator: Strefa Kultury Wrocław
Data: 17.02.2018
Godzina: 17:00
Wstęp: wolny
Miejsce wydarzenia: Barbara
Świdnicka 8B
Dodaj do kalendarza
  zobacz na mapie

Kuchnia dla opornych - plakat

Kiedy:
Luty 17, 2018@5:00 pm – 8:00 pm
2018-02-17T17:00:00+01:00
2018-02-17T20:00:00+01:00

W lutym startuje kolejna odsłona warsztatów z cyklu „Kuchnia dla opornych” – czeka nas spora porcja smacznie spędzonego czasu i duża dawka kulinarnej wiedzy. Zaczynamy warsztatem cukierniczym, w którym naszym przewodnikiem będzie Marika Auksztulewicz, cukierniczka z restauracji Jadka.

Kuchnia dla opornych to cykl spotkań warsztatowych, których ideą przewodnią jest poszukiwanie inspiracji dla własnych eksperymentów kulinarnych. Zaproszeni goście odsłonią ukryte w otaczającym nas świecie smaki, które często związane są z wieloma codziennymi czynnościami. Podczas zajęć podzielonych na część teoretyczną i praktyczną, dowiecie się też o tym, jak świadomiej rozwijać zmysły, gdzie szukać wiedzy i jak sprawniej działać w swojej domowej kuchni.

Spotkanie podzielone będzie na dwie części. Najpierw poznacie jak w domowych warunkach, przy użyciu nieskomplikowanego sprzętu i ogólnodostępnych produktów, przygotować słodkie, czekoladowe trufle.  Dowiecie się czym jest czekoladowy ganasz i jak infuzować śmietanę, by powstająca w Waszej kuchni trufla miała obłędną aksamitną konsystencję i wyglądała pięknie.  W części praktycznej przygotujecie 5 różnych smaków tych okrągłych słodkości:

  • trufle różane z białej czekolady
  • trufle lawendowe z białej czekolady
  • trufle kawowe z kawy Etno i gorzkiej czekolady
  • trufle pomarańczowe z gorzkiej czekolady
  • trufle fiołkowe z mlecznej czekolady

Kuratorką cyklu jest Agnieszka Szydziak – redaktorka naczelna Have a Bite Wrocław, współpracująca z magazynami kulinarnymi z całej Polski i prowadząca mikroagencję Still Hungry.

Warsztaty są bezpłatne. Liczba miejsc ograniczona, zapisy: gotujemy@strefakultury.pl.  

Partnerem cyklu jest Etno Cafe.

- Czytaj także

FreshMail.pl
 
p:2287