10.03.2024 Niedziela

Ladies first: Urszula Dudziak & Grzech Piotrowski Band – koncert

Organizator: Strefa Kultury Wrocław
Data: 10.03.2024
Godzina: 18:00
Wstęp: biletowany
Kup bilet: Kup/Rezerwuj
Cena biletu: 150 zł
Miejsce wydarzenia: Impart Centrum, Piłsudskiego 19
Dodaj do kalendarza
  zobacz na mapie
Kiedy:
marzec 10, 2024@6:00 pm – 7:30 pm
2024-03-10T18:00:00+01:00
2024-03-10T19:30:00+01:00

W ramach nowego cyklu „Ladies first” Strefa Kultury Wrocław zaprezentuje projekt, który jest efektem nawiązania współpracy dwojga wspaniałych Artystów: Urszuli Dudziak i Grzecha Piotrowskiego, kompozytora, producenta, saksofonisty, który zdobył uznanie publiczności i krytyki zarówno w Polsce, jak i za granicą. Jest twórcą globalnego projektu – World Orchestra Grzech Piotrowski, a także producentem i dyrektorem wielu festiwali muzycznych. Program koncertu składa się z największych przebojów w Artystki, utworów w napisanych dla niej w ostatnich latach, a także z kilku instrumentalnych kompozycji Grzecha Piotrowskiego.

Urszula Dudziak to jedna z najbardziej rozpoznawalnych polskich artystek na świecie. Prekursorka i propagatorka innowacyjnego potraktowania głosu z użyciem elektroniki. W latach 1973-2003, mieszkała w Nowym Jorku, gdzie nagrała dziesiątki płyt z Michałem Urbaniakiem dla takich prestiżowych firm płytowych jak: Columbia records, Atlantic records, Arista records. Występowała lub nagrywała płyty z takimi artystami jak: Nina Simone, Dee Dee Bridgewater, Bobby Mc Ferrin, Sting, Gil Evans, Michael Brecker, Herbie Hancock, Archie Shepp. Występowała przez dwa sezony w musicalu świątecznym „Bending Towards the Light” w Nowym Jorku u boku między innymi, Lionela Hamptona, Clark Terrego, Dave Brubecka. Projekt miał premierę w znanej sali koncertowej w Lincoln Center: Avery Fisher Hall. Płyta nagrana w duecie z Adamem Makowiczem „Newborn Light” i wydana przez Columbię records została najwyżej oceniona przez prestiżowy magazyn „Down Beat” i otrzymała 5 gwiazdek. Z Michałem Urbaniakiem jest współkompozytorką światowego przeboju muzycznego „Papaya”, a wykonując go z niespotykaną, oryginalną techniką wokalną przyczyniła się w dużej mierze do wylansowania tego utworu.  Otrzymała nagrodę od prestiżowej amerykańskiej instytucji artystycznej National Endowement of Arts. Wystąpiła na prestiżowym festiwalu dedykowanym Theloniusowi Monkowi w Kennedy Center w Waszyngtonie, który został zarejestrowany i prezentowany niejednokrotnie w amerykańskiej telewizji na kanale HBO. Jest bardzo aktywną i twórczą artystką. Jest autorką dwóch książek „Wyśpiewam Wam Wszystko” i „Wyśpiewam Wam Więcej” a teraz pracuje nad następną.
Na jesieni 2023 jest planowane wydanie jej książki dla dzieci dla wydawnictwa Smart Books. Podróżuje z wykładami, warsztatami i z koncertami ze swoim zespołem Super band. Jest aktywna w mediach społecznościowych, na Instagramie, na Tik-Toku oraz ma własny kanał na platformie YouTube.

Grzech Piotrowski to kompozytor, producent, saksofonista. Dyrektor Artystyczny festiwalu Złota Tarka Old Jazz Meeting, właściciel festiwali Wschód Piękna, Ecofonia oraz klubu jazzowego Six Seasons w Warszawie. Współproducent festiwali Sal & Pimenta (Cabo Verde), Six Seasons. Stworzył zespoły: World Orchestra Grzech Piotrowski, Alchemik, Alchemik Orchestra,  Alchemik Big Band, Oxen, Emotronica, Dekonstrukcja Jazzu, Freedom Nation. Autor muzyki do filmów: „Jak pokochałam gangstera” 2021, „Underdog” 2019, „Bask, objawienie Ameryki” 2017, „Powiedz to Gabi” 2003.

Kuratorką cyklu jest Marta Kula. Dziennikarka radiowa, popularyzatorka jazzu, gospodyni dwóch autorskich audycji w Radiu 357. Z wykształcenia muzyk i muzykolog. Wykłada w Instytucie Dźwięków, współpracuje z magazynem Jazz Forum. Działała przy takich festiwalach jak Jazz nad Odrą, Jazz Around, Bielska Zadymka Jazzowa, Junior Jazz, a także InsideSeaside czy Męskie Granie. Od 2024 roku kuratorka cyklu koncertów „Ladies first”, prezentującego zarówno uznane, jak i debiutujące artystki ze świata jazzu. Żyje muzyką, ale szuka też ciszy podczas górskich wędrówek i spacerów z ukochanymi psami.

 

- Czytaj także

Popularne wydarzenia

Zobacz więcej
12.05.2024

Ladies first: Yumi Ito & Szymon Mika

Impart Centrum, Piłsudskiego 19 Zobacz na mapie
1.06.2024

Orkiestra Mamy Śpiewamy i IMPART DZIECIOM – koncert

Impart Centrum, ul. Piłsudskiego 19 Zobacz na mapie
19.0720.07.2024

WROsound x urban jungle: 2-dniowy karnet

plac przed Impartem, Mazowiecka 17 Zobacz na mapie
19.07.2024

WROsound x urban jungle: 1 dzień

plac przed Impartem, Mazowiecka 17 Zobacz na mapie
20.07.2024

WROsound x urban jungle: 2 dzień

plac przed Impartem, Mazowiecka 17 Zobacz na mapie

Polecamy

Zobacz więcej