3.07.2021 Sobota

Lub Jazztet feat. Patrycjusz Gruszecki – koncert

Organizator: Strefa Kultury Wrocław
Data: 3.07.2021
Godzina: 19:00
Wstęp: biletowany
Kup bilet: Kup/Rezerwuj
Cena biletu: 30 PLN - normalne
25 PLN - ulgowe
Miejsce wydarzenia: Impart - scena w podwórku
Mazowiecka 17
50-412 Wrocław
Dodaj do kalendarza
  zobacz na mapie

fot. mat. pras.

Kiedy:
lipiec 3, 2021@7:00 pm – 8:00 pm
2021-07-03T19:00:00+02:00
2021-07-03T20:00:00+02:00

Lub Jazztet to zespół muzyków z Lubina, którzy z pasją realizują swoje marzenia, sięgając po brzmienia klasycznego jazzu. Każdy ma za sobą inną muzyczną i życiową drogę, każdy jest na innym etapie jednej i drugiej. Te drogi dziś się łączą. W obecnym składzie spotkali się w czasie wielkiej tęsknoty za muzyką graną na żywo. Doskonalą swoje umiejętności pod okiem i uchem trębacza, kompozytora, aranżera i pedagoga – Patrycjusza Gruszeckiego. Lubią razem grać.

Skład zespołu:

Patrycjusz Gruszecki – trębacz, flugelhornista, absolwent Wydziału Kompozycji Interpretacji Edukacji i Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie Piotra Wojtasika.

Polski jazzowy wykonawca roku w Plebiscycie JAZZ 2017 organizowanym przez magazyn JazzPRESS i Radio JAZZ.FM. W wyniku tego samego plebiscytu album „Something About” Patrycjusz Gruszecki Trio zdobył miano polskiej jazzowej płyty roku.

Trębacz zespołów: „Ania Wyszkoni Akustycznie”, „BIBOBIT”, „Ray Wilson Genessis Classic”. Założyciel, trębacz, kompozytor i aranżer autorskich projektów: „Patrycjusz Gruszecki Quartet” w składzie: Mariusz Smoliński – fortepian, Krzysztof Ciesielski – kontrabas, Ireneusz Budny – perkusja oraz „Patrycjusz Gruszecki Trio” w składzie: Zbigniew Levandek Lewandowski – perkusja, Kajetan Galas – organy.

Mirek Sanecki – założyciel i spiritus movens zespołów jazzowych w Lubinie – od jesieni 2020 pod nazwą Lub Jazztet – edukację muzyczną rozpoczął od gry na akordeonie, ale jako instrument wiodący wybrał saksofon. Pierwsze jazzowe kroki stawiał we wrocławskim zespole Relax Jazz Band u boku Piotra Wojtasika i Kuby Stankiewicza. W ostatnich latach występował m.in. w zespole wokalistki jazzowej Joanny Ślipko. Były trener Reprezentacji Polski Juniorek oraz drużyn Superligi Kobiet i Mężczyzn w piłce ręcznej.

Konrad Stankiewicz – pasjonat muzyki klasycznej. Absolwent PSM II stopnia w Legnicy, laureat II nagrody konkursu pianistycznego w Złotoryi, Dolnośląskiego Konkursu Czytania Nut Głosem we Wrocławiu oraz uczestnik organowych kursów mistrzowskich prowadzonych przez Marka Toporowskiego i Andrzeja Chorosińskiego. Grał koncerty organowe w Polsce i Niemczech (Goerlitz). Dziś sięga po jazzowe formy i dźwięki, ale przed próbami i tak wciąż gra Chopina.

Bogdan Feliczak – oprócz kontrabasu, posiada uprawnienia muzyka zawodowego na gitarę basową i trąbkę. Przez wiele lat grał w orkiestrze górniczej, prowadził działalność instruktorską, był członkiem big-bandu akompaniującego m.in. wykonawcom Festiwalu Piosenki Francuskiej. Grał też na akordeonie i do dziś potrafi ten instrument rozmontować, złożyć, odrestaurować i nastroić. Kontrabas, rzecz jasna, też.

Jarek Rybka – mówi o sobie krótko: entuzjasta muzyki i wszystkiego, co dobre w życiu. Na co dzień prawnik, na próbach tańczy za bębnami.

Berenika Ziąber – wróciła z Wrocławia do swojego rodzinnego miasta, gdzie po latach spełnia dawne marzenia jako wokalistka zespołu Lub Jazztet i uczy się w Akademii Śpiewu Joanny Ślipko. Koleje losu i pandemiczne czasy zaprowadziły ją na nowo do korzeni. Teatrolog, na co dzień project manager IT, niegdyś laureatka Grand Prix Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Francuskiej oraz III nagrody międzynarodowego konkursu „Wieczór Piosenki Francuskiej” w Splicie.

- Czytaj także

Polecamy

Zobacz więcej