Jacek Bończyk wielokrotnie współpracował z Wojciechem Młynarskim przy koncertach i spektaklach. 6. marca, w ramach cyklu „Męska strona piosenki” na scenie Firleja wystąpi ze swoja interpretacją piosenek mistrza – w recitalu pod tytułem „Absolutnie”.
W programie wieczoru znajdą się utwory znane i lubiane przez kilka pokoleń Polaków, m.in. „Absolutnie“, „Bynajmniej“, „Daj, des“, „Ogrzej mnie“, „Jeszcze w zielone gramy“ czy „Jesteśmy na wczasach“.
Jacek Bończyk – aktor, autor tekstów i reżyser spektakli muzycznych, wielokrotnie nagradzany i doceniany za swoje niezwykłe wykonania dzieł wybitnych twórców piosenki – był dyrektorem artystycznym Festiwalu Twórczości Wojciecha Młynarskiego. Niezwykły spektakl „Młynarski obowiązkowo“ czyli autoportret na aktorów i orkiestrę, w Teatrze 6. piętro w Warszawie, był ostatnim wspólnym przedsięwzięciem artystów, którzy nie tylko współpracowali na scenie, ale i prywatnie się przyjaźnili.
Sam Mistrz tak pisał o Jacku:
„Jacek Bończyk posiada wyjątkowe predyspozycje do zajmowania się piosenką aktorską. Po pierwsze jest utalentowany. Po drugie ma gruntowne przygotowanie zawodowe, jest dobrym aktorem dramatycznym. Po trzecie jest muzykalny i po czwarte wreszcie – posiadł w znacznej mierze umiejętność najtrudniejszą połączenia tego wszystkiego w sceniczny skrót. Bo piosenka aktorska bazuje na owym skrócie, jest tym rodzajem teatru, gdzie wszystko dzieje się szybko, na zagranie całej roli przypada nie więcej niż trzy minuty.“
Na scenie Jackowi Bończykowi towarzyszyć będą: Konrad Wantrych na fortepianie i Wojciech „Gumiś” Gumiński na kontrabasie.
„Męska strona piosenki” to cykliczne wydarzenie muzyczne, którym poprzez artystyczną interpretację piosenki zamierzamy odkrywać i celebrować różnorodność męskiej wrażliwości.
Współczesny świat stawia przed mężczyznami wiele wyzwań. Projekt „Męska strona piosenki” to platforma, na której wykonawcy-mężczyźni mogą wyrażać swoje emocje, przemyślenia oraz artystyczne poszukiwania w szerokim zakresie stylów muzycznych.
Strefa Kultury Wrocław z uwagą wsłuchuje się w różne głosy, dlatego potrzeba poznania innej wrażliwości skłoniła nas do rozpoczęcia cyklu, w którym to Panowie będą dzielić się własnym punktem widzenia.
Muzyka, jako uniwersalny język, ma niezwykłą moc łączenia ludzi i przekraczania granic. Nasz nowy cykl stawia sobie za cel nie tylko przedstawienie różnorodnych brzmień i gatunków, ale również ukazanie męskiego doświadczenia, które jest niezwykle wielowymiarowe. Z pomocą nierzadko głębokich męskich głosów będziemy odkrywać światy na co dzień niedostępne, fascynujące złożonością i intymne w przekazie.