26.06.2018 Wtorek

Mikrogranty: Miasto na planszy – spotkanie informacyjne

Data: 26.06.2018
Wstęp: wolny
Miejsce wydarzenia: Świetlica Środowiskowa przy Radzie Osiedla Polanowice-Poświętne-Ligota ul. Kamieńskiego 256

czerwiec 26, 2018@5:30 pm – 7:30 pm
2018-06-26T17:30:00+02:00
2018-06-26T19:30:00+02:00
Gdzie:
Kamieńskiego 256
Polska

Zapraszamy młodzież na letnie warsztaty projektowania gier planszowych. „Miasto na planszy” to lipiec i sierpień pełen wyzwań przy tworzeniu osiedlowej gry planszowej. Masz od 11 do 16 lat? Czekamy na Ciebie!
W czasie zajęć:
– spotkasz innych twórczych pasjonatów gier planszowych,
– dowiecie się jakie zasady i mechanizmy rządzą światem gier
planszowych,
– będziecie strategami i twórcami – stworzycie koncepcję i projekty
graficznie
– wspólnie stworzycie grę planszową i wraz z grafikiem przygotujecie
ją do druku i pobrania z internetu.
Waszą grę z wielką pompą przedstawimy światu podczas Pikniku Planszówkowego 9 września.

Zapisy na warsztaty pod mailem: miastonaplanszy@strefakultury.pl i pod telefonem: 785224160
Spotkanie organizacyjne dotyczące warsztatów „Miasto na planszy”26 czerwca o godzinie 17:30 w Świetlicy Środowiskowej przy Radzie Osiedla Polanowice-Poświętne-Ligota, ul. Kamieńskiego 256

Projekt realizowany we współpracy z Radą Osiedla Polanowice-Poświętne-Ligota i Programem Współorganizacji Projektów Mikrogranty oraz Rewir Pólnocny.
Joanna i Anula znają się od lat, jako grupa nieformalna Rewir Północny postanowiły zorganizować w trakcie wakacji warsztaty projektowania gier planszowych – „Miasto na Planszy”. Efekt ich pracy z młodzieżą, w postaci gry planszowej do samodzielnego pobrania i wydruku, będzie dostępny bezpłatnie w Internecie. Anula Dmytruszyńska wraz z mężem Przemkiem od kilku lat zajmują się wymyślaniem i wydawaniem planszówek.  Joanna Stańczyk jest przewodniczącą Rady Osiedla Polanowice-Poświętne-Ligota.