17.08.2017 Czwartek

mikroGRANTY ESK Wrocław 2016: ogłaszamy składy czterech komisji Edycji 15. – specjalnej

Organizator: Strefa Kultury Wrocław
Data: 17.08.2017
Wstęp: wolny
Dodaj do kalendarza
  zobacz na mapie

W Edycji 15. mikroGRANTÓW, ostatniej w tym roku, przesłaliście do nas 32 pomysły działań na czterech obszarach Wrocławia! W najbliższych dniach Zespół mikroGRANTÓW będzie pracował nad oceną formalną. Następnie wszystkie inicjatywy zostaną przekazane do dwuetapowej oceny komisji. Wyniki ogłosimy przed 11 września.

Od 1 do 15 sierpnia trwał ostatni w tym roku nabór do Programu Współorganizacji Projektów mikroGRANTY ESK Wrocław 2016. W Edycji 15. - specjalnej szczególnie ważne dla nas jest skoncentrowanie większości działań w projekcie w Waszym lokalnym środowisku, poza osiedlem Stare Miasto. Tym razem jeszcze mocniej działamy poza centrum i jesteśmy z Wami na Fabrycznej, Psim Polu, Śródmieściu i Krzykach. Wnioski mogliście składać poprzez formularz elektroniczny.

Spłynęły do nas 32 projekty, które weryfikujemy formalnie, a następnie przekazujemy do dwuetapowej oceny zewnętrznych, niezależnych czterech komisji. W skład każdej z komisji wchodzi po 5 jurorów reprezentujących: Biuro Festiwalowe Impart 2016, Jednostki Budżetowe Gminy Wrocław, środowiska Rad Osiedli, pozarządowe oraz realizatorów projektów w ramach programu w roku 2014-2017, przy czym dwóch jurorów jest stałych w każdej z komisji, a 3 z nich zmienia się w zależności od obszaru, w którym został złożony wniosek.


We wrześniu członkowie komisji zbiorą się i ponownie dokonają oceny 50% najwyżej ocenionych, poprawnych formalnie pomysłów.  Wyniki i 8 zwycięskich projektów, po 2 z każdego obszaru, ogłosimy do 11 września. Kolejne dwa pomysły wybiorą wrocławianie i wrocławianki na drodze głosowania internetowego.

 

W Edycji 15. – specjalnej  w skład 4 komisji wchodzą:

Jako stałe jurorki:

Dominika Kawalerowicz - absolwentka Kulturoznawstwa Uniwersytetu Wrocławskiego i studiów podyplomowych dla menedżerów kultury „Akademia Liderów Kultury" realizowanych przez Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie przy udziale prof. Hausnera. Od czasów studenckich związana z wrocławskimi organizacjami pozarządowymi, a od 2012 roku pracuje w biurze Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016, gdzie jest kierowniczką działu programowego.

Urszula Hamkało - sama starsza niż pokolenie JPII, ale zafascynowana aktywnością, energią i świadomością społeczną tego pokolenia. Mieszkała w kilku polskich miastach, jednak zawsze najbardziej przyciągał ją Wrocław. Przez większość zawodowego życia dziennikarka, od 7 lat rzeczniczka Zarządu Zasobu Komunalnego, od wielu lat realizuje na komunalnych podwórkach, program DBAM TO MAM – festynowe spotkania na rzecz integracji społecznej i odpowiedzialności za wspólne przestrzenie. Prywatnie miłośniczka literatury i Kefira - swojego 4-letniego samojeda.

Dla obszaru Fabryczna:

Michał Bober - z wykształcenia filolog, z doświadczenia manager kultury. Od kilku lat pracuje w obszarze kultury - związany był z Operą Wrocławską, Teatrem Arka. Zainicjował powstanie Wrocławskiego Teatru Tańca. We Wrocławskim Klubie Formaty odpowiada za sprawy programowe i artystyczne. Organizuje koncerty, spektakle teatralne, aktywnie działa na rzecz rozwoju i promocji kultury we Wrocławiu. Fan nowych mediów biorący aktywny udział w promowaniu wartościowych projektów.

Joanna Klima - aktywistka miejska związana z Akcją Miasto, liderka projektów WBO, założycielka grupy "Serce Szczepina", działającej na rzecz środowiska lokalnego, radna Osiedla Szczepin. Zawodowo nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej i wykładowca na wyższej uczelni. Związana z teatrem przez pracę z młodzieżą, współzałożycielka amatorskiej grupy teatralnej dla dorosłych "Trzecia Środa".

Jakub Zasada - z wykształcenia i zamiłowania animator kultury. Na co dzień pracuje w Ośrodku Działań Artystycznych Firlej. Inicjator Dolnośląskiej Giełdy Fonograficznej. Członek i współzałożyciel wrocławsko-opolskiej grupy artystycznej Hafciarka działającej na pograniczu sztuki wideo i filmu. Regularnie projektuje plakaty do wydarzeń kulturalnych, filmów niezależnych i koncertów.

Dla obszaru Krzyki:

Barbara Rogalińska - ekonomistka, absolwentka Akademii Ekonomicznej w Katowicach. Spędziła pół roku w Hiszpanii studiując i pracując, a przede wszystkim poznając lokalną kulturę. Po studiach przez 10 lat zaangażowana w integrowanie i wspieranie polskiej społeczności w Irlandii. Od trzech lat mieszka we Wrocławiu. Pracuje jako manager w jednym z banków inwestycyjnych. Mama trójki dzieci, a od maja tego roku służy mieszkańcom Tarnogaju jako radna.

Adam Skrzyszewski - aktywny mieszkaniec Przedmieścia Oławskiego, który wierzy w zdjęcie złego uroku z Trójkąta Bermudzkiego. Entuzjasta zieleni miejskiej. Współzałożyciel Stowarzyszenia Przedmieście Oławskie. Autor projektów WBO oraz mikroGRANTÓW ESK Wrocław 2016, w tym "Zazielenić Beton na Dąbrowskiego" - projektu zrealizowanego w 2016 r. Obecnie przewodniczący Rady Osiedla Przedmieście Oławskie.

Agnieszka Tomaszewska - z wykształcenia filozof, z zawodu menedżer kultury z kilkunastoletnim doświadczeniem w dziedzinie promocji, komunikacji wizualnej oraz koordynowania projektów. Obecnie odpowiedzialna za kreowanie wizerunku Miejskiej Biblioteki Publicznej we Wrocławiu.

Dla obszaru Psie Pole:

Aleksandra Bolek - mieszkanka Karłowic. Kocha je i uważa za wspaniałe miejsce do życia. Stoi za inicjatywą "Karłowice gotują - się", gdzie obserwuje kulinarną ich stronę. Realizuje projekty (przy wsparciu mikroGRANTÓW i nie tylko) z pichceniem w tle, o charakterze społeczno-towarzyskim. Związana z Kurierem Karłowickim, lokalnym periodykiem, na łamach którego zaprasza karłowiczan do odwiedzenia lokali gastronomicznych w ich okolicy. Prywatnie matka dwójki dzieci, z zawodu lektorka angielskiego.

Marta Kozłowska - animatorka kultury, organizatorka. Studiowała historię sztuki. Współpracowała z wieloma instytucjami i festiwalami (m.in. Instytut im. Jerzego Grotowskiego, Brave Festival). Współtworzyła wrocławski kolektyw Druga Fala, której ważną częścią działalności była organizacja licznych wydarzeń artystycznych i społecznych w prowadzonej wspólnie klubokawiarni. Pracując w CK Agora była m.in. kuratorką i koordynatorką galerii oraz trzech edycji międzynarodowego festiwalu Art Of Improvisation Creative Festival. Obecnie z entuzjazmem współtworzy zespół programowy CBK Fama na Psim Polu. Żywo zainteresowana wszelkimi przejawami twórczości oraz formami samoorganizacji - niezależnymi, alternatywnymi inicjatywami społecznymi i kulturalnymi.

Renata Piwko-Wolny - animatorka, aktywistka, radna osiedla Strachocin-Swojczyce-Wojnów (pełni funkcję przewodniczącej Zarządu Osiedla). Aktywna liderka WBO w latach 2013-2017, zasiada we Wrocławskiej Radzie ds. Budżetu Obywatelskiego  przy Prezydencie Wrocławia.  Założycielka Stowarzyszenia Grupa z Pasją. Pomysłodawczyni i społeczna koordynatorka miejsca integracji lokalnej - Rewir Twórczy Wejście od Podwórka Swojczycka 118. Autorka licznych projektów kulturalno-społecznych, skupionych na integracji małych ojczyzn i tożsamości lokalnej.  Społecznie pracuje na rzecz dzieci, młodzieży i seniorów. 

Dla obszaru Śródmieście:

Czesław Dolata - mieszkający na Fabrycznej, pracujący na Biskupinie, wychowany na Krzykach wielbiciel Wrocławia. Specjalista od spraw marketingu, pracownik ODT Światowid. Żywotnie i blisko związany z licznymi NGO stawiającymi sobie za cel animację społeczno-kulturalną, aktywizację społeczności lokalnych, działalność fanowską. Z zamiłowania i przekonań wolontariusz, organizator wielu festiwali o tematyce fantastyki.

Sergii Kulchevych - magister filozofii na International Solomon University w Kijowie na Ukrainie. Od 2009 roku pracuje jako niezależny trener i koordynator w dziale projektów edukacyjnych Domu Anny Frank w Amsterdamie, organizując działania dotyczące edukacji obywatelskiej, koncentrując się na historii Holokaustu w celu promowania tolerancji, praw człowieka i społeczeństwa integracyjnego w krajach Wschodnioeuropejskich oraz byłego ZSRR. Jako mieszkaniec Wrocławiu, w ramach Programu mikroGRANTY ESK 2016 w 2016 r. z uczniami szkół na Nadodrzu realizował projekt "Memory Walk - Nadodrze, Ołbin" który zachęcał młodzież do krytycznej refleksji na temat pomników obecnych w ich otoczeniu oraz przykładów utrwalania pamięci historycznej, również do refleksji na temat z praw człowieka.

Magdalena Rozwadowska - absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego, przedsiębiorczyni, pracodawczyni, ekonomistka. Radna Osiedla Ołbin, miłośniczka Odry, motorowodniaczka. Mama dwójki dzieci.

 

Trzymamy kciuki za wszystkie pomysły!

Wszystkie aktualności znajdziecie: T U T A J i na FB mikroGRANTÓW 

Do zobaczenia w mieście!

- Czytaj także

Polecamy

Zobacz więcej